ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

 

برويد!


ليلا يوسفى

 

 

وزیر ارشاد: سن روسپیگری پایین و هسته ی خانواده در ایران در حال فروپاشی است.

به دنبال هشدار چندین ساله ی کارشناسان و جامعه شناسان در سراسر جهان نسبت به وخامت شتابناک میزان ناهنجاری های اجتماعی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی نیز به این معضل نگران کننده جامعه اشاره کرده است. او خطاب به کسانی که در ایران دلواپسان نامیده میشوند گفت: ما هم نگرانیم اما نگرانی ما با با شما متفاوت است. ما نگرانی های عمیق تری داریم... در آخر تاکید کرد: خلاء شور و نشاط در جامعه یکی از مشکلات اساسی ماست و عامه ی مردم دچار افسردگی هستند.

 

البته که لازم به کارشناسی چندین ساله و ابراز نگرانی وزیر ارشاد نیست، همه از احوالات اجتماع ایران مطلع هستند. اما اگر قرار بود بجای حرف زدن درمورد واضحات، از مسبب و ریشه ی اصلی این مشکلات که خودشان ایجاد کرده اند و واقعییات صحبت بشود، اوضاع فرق میکرد. "دولت تدبیر و امید" گاه گاهی جلوی دولت قبلی که فجایع زیادی درست کرده، خودی از انسانیت نشان میدهد. اما در آمار زندانی ها، اعدامی ها، زندگی فقرا، معتادین و کودکان کار و اوضاع اجتماعی زنان و زندگی کارگران و نه هیچ چیز دیگری کاهش و یا بهبودی نشان نمى دهد. قوانینی قرون وسطایی، بد از بدتر بررسی و تصویب میشود. همچنان زنان به هر بهانه ای مورد ضرب و شتم واقع میشوند. اعدام کودکان هنوز ادامه دارد. در همه ی کارهای روزمره ی مردم دخالت میشود. در تعیین لباس، شادی آنها، در سبک زندگی و اعتقادات داشته و نداشته شان و در هفته ی پیش هم که به رختخوابشان رسیدند.

 

امروز هم اگر درباره ی وضعیت اسفبار جامعه صحبت میشود، نگرانی عمیق آنها مسلما از وضع مردم نیست. از عصیانگری جوانان و مبارزه ی آنها است. اینکه همه ی جامعه در یک صف روبه روی حکومت ایستاده اند. اینکه زنان آشکارا اعتراض میکنند و قوانین من درآوردی اسلامی را کاملا نادیده میگیرند. دختران و پسران دیگر ازدواج نمیکنند و میتوانند زیر یک سقف با انسانیت و عشق در کنار هم زندگی کنند، بدون اینکه در جایی خطبه ای خوانده شود و ثبت شود. بدون احتیاج به قوانین زن ستیز اسلام و در نهایت آزادی. نگرانی نه از فروپاشی هسته ی خانواده بلکه از فروپاشی نظام دیکتاتوری است که هر روز در معرض تهدید جدی تری قرار میگیرد. ‌کشتار و گسترش فقر را متوقف کنید و افسردگی ای را که ایجاد کرده اید بردارید و با خود ببرید. مردم تحت بدترین شرایط هم با ساختن کلیپ و فعالیت های مجازی شان نشان دادند که شادی را هرگز از یاد نبردند. *


مندرج در نشریه زن آزاد شماره ۵٠

 

fitnah.movement@gmail.com