ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

جهت رفاه بانوان!

 


ليلا يوسفى

 


معاون رسانه مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران خبر منتشره در مورد تصمیم اخیر شورای معاونین و سازمان های شهرداری منبی بر استفاده نکردن از خانم ها در سمت های مانند مسئول دفتری، منشی و تایپیست را تایید کرد و گفت: این بخشنامه خاصی نیست بلکه یک صورت جلسه برای رفاه حال خانم ها بوده است.


جهت رفاه شما بانوی عزیز،
هر روز محدودیت های بیشتری در نظر گرفته میشود. این حکومت ضد زن سال هاست که از دست زنان سرگیجه ی بدی گرفته است. سال ها پیش که به خیابان های شهرها یورش میبردند و با چاقو و قمه به جان آنها افتادند، باورشان نمیشد که بعدها نسلی از همان زنان، خفقان ایجاد شده را با شرکت در تمام رشته ها و حضورشان در مشاغل و اجتماع و حتى با ساختن کلیپ و رقصیدن و آواز خواندن نابود کنند.


تنها یک مسئله ی بغرنج میماند. زنان بسیاری هستند که به هر دلیلی باید نان آور خانه شان باشند. بسیاری از آنها شاید فرصت تحصیل کردن نداشته اند. اما با تلاش خودشان مدارک فنی و یا مهارت هایی کسب کردند و از آنها برای پیدا کردن شغلی مناسب استفاده میکنند. محدودیت مشاغل برای زنان که دردولت "تدبیر و امید" با شگردهای جدید از آن به عنوان (جهت رفاه حال خانم ها) یاد شده، اگر پایش به بخش خصوصی و شرکت ها و مغازه ها هم باز شود، میتواند اوضاع و احوال این زنان را از بد، بدتر کند. چنانکه مدتی پیش هم خبر بیرون کردن دخترهای جوانی که در بازار و پاساژهای تهران منشی گری میکردند را شنیدیم.


جمع آوری زنان دست فروش و تعطیل کردن واحدهای صنعتی که هزاران زن در آنجا مشغول به کار هستند. محدود کردن رشته های دانشگاه و نپذیرفتن دختران و تلاش های دیگری از این قبیل نشان میدهد که ظاهرا حکومت تنها شغلی را که برای زنان در نظر گرفته، روسپگیری از نوع شرعی و اسلامی است. بردگی جنسی شرعی را به عنوان تنها راه امرار معاش به زنانی که در تنگنا هستند، پیشنهاد میدهد و دائما برایش تبلیغ میکند. متاسفانه هیچ حمایتی برای زنان مطلقه و زنانی که همسرشان به هر دلیلی از جمله اخراج شدن و یا بیماری، زمینگیر شدن و اعتیاد در یک جامعه ی اسلام زده وجود ندارد. مبارزه و با آخرین توان این حق کشی ها و این زن ستیزی ها را فریاد زدن و شکل دادن به اعتراضات، تنها راه مقابله است. *


درج در نشريه زن آزاد شماره ۵١

 

fitnah.movement@gmail.com