ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

سوت پایان حاکمیت جمهوری اسلامی توسط زنان!


از ميان اخبار مربوط به زنان(خبر و نظر)
ميلاد رابعى

 

 

 

بحران حجاب؛ دست‌وپا زدن آخوندها


امام‌جمعه موقت تهران گفت: رضاخان باوجود تمام تلاش خود برای کشف حجاب نتوانست کاری از پیش ببرد و امروز هم برخی افراد مخالف باارزش‌ها و حرمت‌های اسلامی نمی‌توانند با استفاده از ابزاری چون سایت‌ها و فیس‌بوک دررسیدن به اهداف خود کاری کنند. وی بی‌توجهی به اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف، امربه‌معروف و نهی از منکر را در نوع خود آسیب جدی برای جامعه دانست و گفت: باید در جامعه اسلامی به این موضوعات بیشتر پرداخته شود. امام‌جمعه موقت تهران همچنین از مسئولان دولتی خواست تا از سخنرانی‌های چالش‌برانگیز اجتناب کنند.


احمد خاتمی هم برای عقب نماندن از قافله سران نظام، به اظهارنظر درباره حجاب پرداخته است. نکته جالب‌توجه در این سخنان، پیش از هر چیز توصیه‌ای است که به مسئولان دولتی می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد تا از سخنرانی‌های چالش‌برانگیز اجتناب کنند. باوجود این‌که خود وی به اظهارنظرها و افاضات کودکانه و خنده‌دار مشهور است و بارها سوژه خنده و تفریح مردم شده، از دیگر هم‌پالکی‌های خود می‌خواهد که در مورد حجاب کم‌تر از این نوع درفشانی‌ها کنند و بیش از این مایه آبروریزی نظامشان نشوند. از طرفی مقایسه کشف حجاب رضاخانی با حرکت کاملاً آگاهانه و داوطلبانه جوانان ایران برای لغو حجاب، خود دست‌کمی از دیگر نظرات ارتجاعی ندارد. خاتمی کشف حجاب را با تأثیر "مخرب" فیس‌بوک مقایسه کرده و هر دو را توطئه خارجی می‌خواند. درصورتی‌که فیس‌بوک و محتوای آن از کره مریخ نیست بلکه نتیجه نظرات و حرف‌های مردم همین جامعه است. شبکه‌های اجتماعی به دلیل ماهیت خود نمی‌توانند صرفاً مورداستفاده تبلیغاتی گروه خاصی قرار بگیرند. آنچه امروزه محتوای عمده فیس‌بوک را تشکیل می‌دهد، نظرات و نوع نگاه مردم و جوانان ایران است. فیس‌بوک علت مبارزات مردم نیست، معلول آن است؛ اما آقایان بی‌توجه به همه این حقایق و بدیهیات، به هر تخته شکسته‌ای چنگ می‌زنند تا جنبش اصیل و عظیم جوانان ایران علیه حجاب را، تنها تحت تأثیر توطئه و فرهنگ غربی قلمداد کنند. واقعیت اما، بی‌توجه به این مزخرفات راه خود را می‌رود.
*****

نمایندگان مجلس ایران به دنبال قانونی کردن طرح امربه‌معروف

شماری از نمایندگان مجلس ایران با تهیه طرحی قصد دارند از مجریان امربه‌معروف و نهی از منکر "حمایت ویژه" کنند. بر اساس طرحی که کمیسیون فرهنگی مجلس ایران تهیه‌کرده، هیچ نهادی اجازه ندارد آمران به معروف را بازداشت یا مجازات کند. همچنین مجازاتی برای تعرض‌کنندگان به آمران به معروف و نهی‌کنندگان از منکر در نظر گرفته‌شده است.

در کنار دستگاه‌های رنگارنگ سرکوب، جمهوری اسلامی مدت‌هاست به دنبال تصویب طرح امربه‌معروف و نهی از منکر بوده است. این طرح به‌قدری دلبخواهی و فراقانونی است که حتی خود حکومت هم نتوانسته تعریفی از آن ارائه بدهد. در کتب اسلامی اما ذکرشده که امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همه مسلمانان در جامعه است، اما حکومت در پی تأسیس نهاد مشخصی برای این منظور است. اجرای این طرح فوق ارتجاعی و ضد انسانی عواقب وحشتناکی را به همراه خواهد داشت. این طرح مجوز قانونی‌ای به عوامل و اوباش حکومت می‌دهد تا به هر بهانه‌ای و کاملاً سلیقه‌ای به حیثیت و جان مردم تجاوز کنند و حریم خصوصی مردم را بیش‌ازپیش موردتعدی قرار دهند.

طرح امربه‌معروف و نهی از منکر برخلاف وجهه ظاهرالصلاحی که سعی دارند به آن بدهند، مبنایی برای ایجاد وسیع‌ترین سرکوب و خفقان اسلامی از نوع طالبانی آن خواهد بود. هر برخورد و جنایتی را از طرف هر شخصی، با توسل به قانون امربه‌معروف و نهی از منکر توجیه خواهند کرد، در خصوصی‌ترین زوایای زندگی مردم دخالت می‌کنند و ارتجاعی‌ترین و دلبخواهی‌ترین تفسیرها را از واژه‌های "معروف" و "منکر" خواهند کرد. این طرح، اسم رمز و نسخه تازه‌ای است برای سوق دادن هرچه بیشتر جامعه به قهقرای جهنم قوانین اسلامی و تشدید بی‌سابقه سرکوب و کشتار مردم. پس از شکست پروژه گشت‌های ارشاد در برخورد به "بدحجابی"، این بار قرار است با نام طرح امربه‌معروف و نهی از منکر، این "جهاد مقدس" را ادامه بدهند. غافل از این‌که زنان ایران سوت پایان حاکمیت جمهوری اسلامی را مدت‌هاست که به صدا درآورده‌اند.*

*****

محجبه ها با نمایش حجاب در معابرعبادت کنند!

ابوالقاسم یعقوبی، امام‌جمعه بجنورد و رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی: دختران باحجاب می‌توانند نیت کنند که روزی یک ساعت در خیابان‌ها قدم بزنند و این قدم زدن آنان عبادت است. وی به "دختران جوان محجبه" توصیه کرد که نگذارند بدحجاب‌ها در خیابان‌ها جولان دهند و دیگران گمان کنند که جامعه را فساد فراگرفته و "دختران و زنان مؤمن، عفیفه و باحجاب" کم شده‌اند. این حجت‌الاسلام در بخش دیگری از سخنانش، اذعان کرده است که هم‌اکنون "خیابان‌ها و معابر به تسخیر زنان بدحجاب درآمده است."

این روزها به هر طرف که سر می‌چرخانی، صدای علما و فضلایی را می‌شنوی که از دست "بدحجابان" گوش فلک را کر می‌کند. همگی شرعاً خود را موظف می‌دانند که اظهارنظری بکنند بلکه گوش شنوایی پیدا شود. در این میان اما امام‌جمعه بجنورد عمق استیصال نظام را به‌خوبی بیان کرده است. کار به‌جایی رسیده است که حجاب که قرار بود از واجبات باشد و هر زن مسلمانی داوطلبانه آن را رعایت کند، تبدیل به عبادت شده است. از فرط کمبود زنان محجبه، داشتن حجاب در معابر مساوی با عبادت عنوان‌شده است. آن‌هم فقط روزی یک ساعت. حتی به این اندازه هم راضی شده‌اند. وی اذعان می‌دارد که اگر بدحجابی زیاد شده و زنان محجبه نایاب شده‌اند، به این دلیل است که آن‌ها کنج خانه‌ها می‌نشینند. ایشان این‌همه خواهر زینب و فاطی‌کاماندو را که اتفاقا مهم‌ترین مشاغل را در دست دارند و سهمیه بهترین دانشگاه‌ها هستند، نمی‌بیند. مشکل در خانه‌نشین بودن آن‌ها نیست، بلکه بر سر تعداد انگشت‌شمار و اقلیت بودن آن‌ها در مقابل سیل عظیم زنان آزاد و مدرن است. وی مزورانه به "دختران جوان محجبه" توصیه می‌کند که نگذارند بدحجاب‌ها در خیابان‌ها جولان دهند و آنان را فرامی‌خواند جلوی "بدحجاب‌ها" را بگیرند. سعی می‌کند مردم را به جان هم بیندازد. وی غافل است که فانتزی "دختران جوان محجبه" جز در ذهن پوسیده آیت‌الله‌های متحجر مانند خودش، وجود خارجی ندارد. از هر حرف و اظهارنظرهای این‌چنینی واضح است که این جماعت به ضعف و شکست خود نه‌تنها در تحمیل حجاب، بلکه در تحمیل فرهنگ اسلامی به‌طورکلی، عمیقاً پی برده‌اند و دنکیشوت‌وار شمشیر می‌چرخانند و رجز می‌خوانند.*

*****

یک زن جوان پاکستانی بعد از تجاوز و شکنجه به قتل رسید

 

بر اساس اعلام مقامات استان پنجاب پاکستان، جسد یک زن بیست‌ساله که مورد تجاوز و شکنجه قرارگرفته بود، زیر یک درخت پیداشده است. پزشک قانونی شکنجه و تجاوز به این زن جوان را تأیید کرده است. به گفته خبرنگاران در اکثر موارد پلیس پاکستان در مورد تجاوز جنسی تحقیق نمی‌کند و به دلیل نبودن شواهد کافی پرونده‌ای برای آن تشکیل نمی‌دهد.

تقریباً هرچند وقت، شاهد اخبار تجاوز و قتل خصوصاً در کشورهای جهان سوم هستیم، مدتی قبل خبر قتل و تجاوز گروهی به دو دختر نوجوان در هند و اکنون نیز در پاکستان. با یک نگاه دقیق‌تر به این خبرها، درمی‌یابیم در جوامعی که حقوق زنان علی‌العموم رعایت نمی‌شود و قوانین و فرهنگ مردسالارانه و زن‌ستیز حاکم است بروز این‌گونه اتفاقات شیوع بیشتری دارد. جوامعی که حکومت آن‌ها ارزشی برای حقوق زنان قائل نیست و هرروزه حقوق آنها را زیر پا می‌گذارد، خود مهم‌ترین عامل بست و گسترش این نوع نگاه به زنان در کل سطح جامعه است. حرمت و حیثیت زنان در چنین جوامعی وسیعا نادیده گرفته می‌شود و حتی در صورت وقوع چنین جنایاتی، دولت به دلیل ماهیت زن‌ستیز خود، پاسخگو نیست. موقعیت فرودست زن در جوامع جهان سوم و اسلام زده موجب بی‌ارزش قلمداد شدن جان زنان و عامل اصلی تجاوزات و قتل‌هایی ازاین‌دست است.*

مندرج در زن آزاد شماره ۴٨

 

fitnah.movement@gmail.com