ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

”فاجعه فرهنگى“ در شرف وقوع

 

 سيامک امجدى

 

دانا نيوز از سايتهاى وابسته به رژيم اسلامى، گزارشى را در تاريخ ٢۵ دى ١٣٩٢ درسايتش درج کرده بود تحت عنوان: ”وقتى بدحجابى و بى حجابى عادى مى شود“. و بعد چند عکس از زنان ”بد حجاب“ نيز چاشنى گزارشش کرده بود که به زعم خود ”عمق فاجعه“ را نشان داده باشد. و به اين ترتيب به سران حکومت هشدار مى دهد که يک ”فاجعه فرهنگى“ در شرف وقوع است؛ ارزشهاى نظام مقدسشان در حال فروپاشيدن است و ضرورت يک اقدام عاجل را در اين رابطه به سران حکومت متذکر مى شد.


در ادامه، اهميت امر به معروف و نهى منکر را با آوردن ”جملات قصار“ از پيامبر خود و امامان ديروز و امروزشان، يادآور مى شود و عواقب عدم سرپيچى از اين فريضه دينى را در اين زمان و آن زمان برمى شمرد.


بعد هم سراغ مشاهدات و حکايتهاى خودشان از اين ”فاجعه”مى روند و مواردى را ذکر مى کنند که جالب و خواندنى است: ”...در برخی از نقاط شهر تهران از بزرگراه ها گرفته تا خیابان های اصلی و فرعی و میادین مختلف شهر تعداد زیادی از زنان و دختران جوان در خودرو های خود کشف حجاب کرده و با ظاهری بسیار زننده اقدام به تردد در سطح شهر می کنند“. ”...رستوران ها، شهر بازی ها، سینما ها، پارک ها و ..در طول شبانه روز محلی برای جولان این افراد شده است به طوری که توانستند بد حجابی که یک منکر واضح است را به یک امر عادی و طبیعی تبدیل کنند و اینگونه فضا سازی می کنند که انسان شک می کند که شاید داشتن حجاب منکر است!!!“ مراکز خرید در حال حاضر از جمله مکان هایی است که محل حضور این افراد با ظواهری بسیار زننده است. مراکز خریدی مثل الماس شرق، گلستان در شرق تهران و بوستان در غرب تهران از جمله مصادیق بارز بد حجابی و در بعضی مواقع بی حجابی است. در این مراکز حتی مانتو نیز شکل قبل خود را ندارد. ساپورت و مانتو های بی دکمه و شال لباس مصوب در این پاساژ ها شده است که به واقع فضای زشت و زننده ای را ترسیم کرده است.“ ...“جلوه و نمود دیگر این پدیده را می توان در فضای دانشگاهی هم مشاهده کرد. در برخی مراکز علمی و دانشگاهی دانشجویان پسر و دختر از لباس های تنگ و چسبان و مدل های زننده و تحریک کننده استفاده می کنند و کسی تذکری نمی دهد . البته در بعضی مواقع مسئولین ( مثل مسئول بسیج یا کمیته انضباطی ) تذکری می دهد، ولی این موارد کافی نیست.“


اين گزارش به خوبى دهن کجى و نافرمانى زنان ايرانى را به قوانين اسلامى نشان مى دهد. خوب، ترس حضرات هم واقعى است. حجاب، سمبل رژيم شان است و اين سمبل و”ارزش مقدس“ آنها از طرف زنان ايرانى هر روزه با ”بد حجابى“ دارد پايمال مى شود.


اما حجاب، فرهنگ زن ايرانى نبوده و نيست. اگر چه حجاب و قوانين ضد زن، با قهر و خشونت و سرکوب توسط رژيم جمهورى اسلامى به زنان تحميل شد، اما هيچگاه به فرهنگ همگانى جامعه تبديل نشد.


بدحجابى، اعتراض هر روزه زن ايرانى به تبعيض جنسى و بى حقوقى اجتماعى است. ”فاجعه اى“ که سران ريز و درشت جمهورى اسلامى از آن هراس دارند، شبهى است که هر لحظه روى سر آنها سنگينى مى کند. *


مندرج در نشریه زن آزاد شماره ٣٠

 

fitnah.movement@gmail.com