ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

ستاد کل نيروهاى مسلح رژيم هم وارد صحنه شد!

 

 سيامک امجدى

 


روز شنبه، ٢١ تيرماه "روز ملى عفاف و حجاب" جمهورى اسلامى بود که به همين مناسبت در تهران و چندین شهر ديگر ايران، گله هاى حزب الله به خيابانها ريختند و خواستار مقابله دولت با "بد"حجابی و نظارت بیشتر بر رعایت ضوابط حجاب اسلامی شدند.


البته فرارسیدن این روز هم بهانه‌ای شد تا بار دیگر دلقک هاى حکومت اسلامى از فسيل هاى حوزه علميه گرفته تا مفتخوران مجلس و حرف مفت زن هاى ائمه جمعه، عليه "بد حجابى" فرياد وا مصيبتا سر دهند و دولت را بابت کوتاهی در مقابله با "بد"حجابی مورد انتقاد قرار بدهند و عليه زنان خط و نشان بکشند.


در آخرین موضع‌گیری‌های انجام شده در اين رابطه، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هم وارد صحنه مى شود و برای مقابله با "هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی" اعلام آمادگى مى کند. (ستاد کل نیروهای مسلح جمهورى اسلامى، نهادى است نظامی که وظیفه سیاست‌گذاری و فرماندهی کلیه نیروهای مسلح را بر عهده دارد و تحت نظر خامنه اى مى باشد.)


بسیج هم چند روز پيش اعلام کرده بود که اگر در زمینه مقابله با "بدحجابى " اقدامى جدى صورت نگيرد گله هاى انصار و حزب الله را وارد عمل خواهد کرد.


صادق لاریجانی نيز روز چهارشنبه، ۱۸ تیر ماه طى سخنانى به اظهارات على جنتى، وزیر ارشاد رژيم که گفته بود "شما نگران ساپورت پوشیدن خانم‌ها در سطح شهر هستید ولی ما نگران وضع اقتصادی جوانان هستیم" اشاره مى کند و مى گويد: "از زبان مسئولان کشور نباید اظهارنظرهایی شنیده شود که برای برخی این تلقی را ایجاد کند که مسئولان جمهوری اسلامی به هنجارشکنی‌ها توجهی ندارند." سپس جناب لاريجانى از قوه قضائیه و پلیس به طور جدی مى خواهد تا به وظیفه قانونی و شرعی خود برای رعایت حجاب و عفاف در جامعه عمل کنند.
وضعيت حکومت اسلامى واقعا تماشائى است، اينطور نيست؟ چندين سال است که رژيم بيش از ٢٦ دستگاه را از نيروهاى انتظامى گرفته تا وزارت ارشاد، وزارت آموزش عالی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و حوزه ها، بسيج کرده و هزينه زيادى را متقبل شده است به اين اميد که بتواند حجاب را روى سر زنان نگه دارد، اما در مقابله با اين مسئله، کاملا مستاصل و ناتوان است و همه طرح های عفاف و حجابشان تا به امروز دود شده و به هوا رفته است. اين همه دستگاه هاى عريض و طويل سرکوب، اين همه گشت ارشاد، اين همه نيروى انتظامى، اين همه گله انصار حزب الله، اين همه خط و نشان و اين همه بگير و ببند و جريمه و بازداشت زنان "بد" حجاب و اعزام اینهمه گله آخوند به اطراف و اکناف کشور و باز عاجز از کنترل سير رو به افزايش بى حجابى و "بد"حجابى در جامعه هستند. خوب حق دارند اينگونه آشفته شوند و عليه برخورد با زنان "بد حجاب" لشکر کشى کنند! مى بينند دختران جوان و زنان در حکومت اسلامى شان بجاى استفاده از چادر چاقچور و پوشش اسلامی، ارزشهاى اسلامى را هر روز با عقبتر بردن روسرى هايشان، با پوشیدن کلاه و شال هاى باريک به جای روسری، با پوشيدن لباسهاى رنگى و چسبان و کوتاه، با آرايش هاى تندشان، به سخره مى گيرند و به قانون حجاب جمهورى اسلامى دهن کجى مى کنند وهيچ تره اى براى ارزشهاى اسلامى آنها خرد نمى کنند!


اکنون هم شاهديم، جناب خامنه اى براى حفظ "آبروى نظام اسلامى اش"، ستاد کل نيروهاى مسلح اش را به جلو صحنه فرستاده تا بلکه با ايجاد رعب و وحشت در جامعه، به زعم آنها جلو گسترش بى حجابى و بدحجابى را سد کند.


زهى خيال باطل! آندوره اى که اين حضرات قدرت داشتند و بزور پونز روسرى را روى سر زنان نگاه داشته بودند به سر رسيد. اگرامروز و در تمام اين سالهاى اخير، جمهورى اسلامى اين قدرت را داشت و مى توانست حجاب را آنطور که اسلام عزيزشان مى خواهد، به زنان تحميل کند، حتما کوتاهى نمى کرد و با تمام قدرت اين کار را انجام مى داد. اما تمام داد و هوارى که رژيم سر مسئله بى ججابى و "بد" حجابى راه انداخته است وضجه هاى که در اين رابطه سر مى دهد، فقط و فقط ضعف آنها را نشان مى دهد.


حجاب، پرچم و سمبل جمهورى اسلامى است که ديگر رنگ و رويش را باخته است و نیمه افراشته شده است. زنان و جوانان و کل مردم آزادیخواه براى پايين کشيدن اين سمبل تبعيض و حقارت و سرکوب به ميدان آمده اند. و اين جنبش رهايى زن در ايران است که رژيم جمهورى اسلامى را در چنين مخمصه بزرگى قرار داده است. روزی که این پرچم تماما به زیر کشیده شود دور نیست. *


درج در نشريه زن آزاد شماره ۵١

 

fitnah.movement@gmail.com