ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

 

"آقا" سر کيسه را شل مى کند!   

 در راستای اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت،

زايمان طبيعى در ايران رايگان مى شود.

 

افسانه وحدت


این یک کمدی جدید و طنزی تلخ است. سیستمی که ماهیتاً و در تمامی جنبه‌ها ضد انسانی‌ و جنایت‌کارانه است، به یک باره یکی‌ از حقوق مسلّم و اولیه‌ای را که از جامعه و از زنان گرفته را بی‌شرمانه می‌خواهد در بوق و کرنا کند و به آنها پس بدهد. آقا قرار است کیسه را شل کند و از ۹۵ میلیارد دلاری که از بیت‌المال و سفره مردم دزدیده است، البته آنقدر که فقط زایمان طبیعی را در بر گیرد، لطفی به زنان کند تا برایش بچه بیاورند.

 

البته سال‌هاست که داد می‌زنند که "امت اسلامی" باید زیاد شود. آقا سخنرانی فرمود و دستور ازدیاد جمعیت داد. دید نه تنها گوش کسی‌ بدهکار نیست، بلکه سیر منفی جمعیت رو به افزایش است و با وجود کشتار مردم به انحا مختلف چه در جاده‌های خطرناک، چه آلودگی هوا، چه کشتار فرزندان مردم در زندان‌ها، در آموزش و پرورش و در خیابانها و کم شدن جمعیت، کودکان زیادی هم به دلیل وضعیت مشقّت بار زندگی‌ مردم متولد نمی‌شود. در حقیقت نسل آینده از مناظر مختلف در خطر است. جمعیتی که کارشناسانشان پیش‌بینی‌ کرده بود قرار بود در سال ۸۵ به ۹۳ میلیون برسد هنوز در حد ۷۰ میلیون باقی‌ مانده است.

 

هر چه توانستند کردند. با ترفندهای شرعی و غیرشرعی. ولی دیدند ازدواج‌ها کمتر می‌شود، جوانان دختر و پسر بدون عقد و ازدواج باهم زندگی‌ می‌کنند و بچه‌دار هم نمی‌شوند. همه‌اش بر خلاف دستور‌های آقا و آخوندهای دیگر که ۳۵ سال گلوی خود را پاره کردند، برایش پول خرج کردند، حدیث، آیه و سوره آوردند و ورد خواندند، کمکی نکرد. گفتند جای زن در خانه است و کارش بچه‌داری و دانشگاه مال مردان است. همین کافی‌ بود تا تعداد زنان آن قدر در دانشگاهها زیاد شود که مجبور شدند چاره‌های جدید خلق کنند تا در‌های دانشگاه را به روی زنان ببندند. آخر نمی‌شود که همه زنان را به خاطر بچه‌دار نشدن و به دانشگاه رفتن اعدام کنند.

 

ناگفته نماند حکومت اسلامی با رایگان کردن زایمان طبیعی، ده‌ها حق را از زنان سلب می‌کند. از جمله قرار است آموزش‌های پیش از ازدواج و روش‌های پیشگیری از بارداری که به طور ناقص در دانشگاه‌ها و درمانگاه‌ها وجود داشت حذف شود. راه ‌های پیشگیری از بارداری (وازکتومی) ممنوع می‌شود. ابزار کاهش جمعیت ممنوع می‌شود. سزارین دارد ممنوع می‌شود و گفته‌اند که "باید کاری کرد که سزارین کاری حرام به شمار آید تا عفت‌ها نگاه داشته شود." و به طور کلی‌ حق آزادانه خانواده‌ها و افراد در انتخاب آزادانه آنها در تصمیم‌گیری برای آینده و داشتن فرزند به انحاء مختلف، گرفته می‌شود.

 

حالا گیریم که زایمان طبیعی رایگان شود، تغذیه اکثریت مادرانی که زیر خط فقرهستند، بضاعت خرید گوشت، شیر و تخم مرغ را ندارند و باید ۹ ماه کودک را با بهترین نحوی تغذیه کنند تا رشد طبیعی‌اش را تضمین کند، چه می‌شود؟ تغذیه کودک وقتی‌ به دنیا میاید چطور؟ آیا باید به خیل عظیم کودکانی که دچار سو تغذیه هستند بپیوندند؟ یا به میلیون‌ها کودک کارگر که هر ساله بازتولید می‌شوند؟ آموزش کودک چه می‌شود؟ آیا باید به بیش از ۷ میلیون کودکی که از چرخه تحصیل بازمانده‌اند بپیوندند و خوشحال باشد که مادرش او را رایگان به دنیا آورده است؟ تازه برای کدام زن‌ها زایمان رایگان است؟ آیا زنی‌ که یک شب صیغه مردی شود و از او حامله شود و مرد او را رها کند هم مى تواند فرزندش را رایگان به دنیا بیاورد؟ او که بچه‌اش از نظر شما نه مشروع و بی‌هویت است؟ اگر شانس بیاورد سنگسار نشود. آیا زنان آقلیت‌های مذهبی حق زایمان رایگان را دارند؟ زنانی که شوهرانشان "مهاجر" هستند چطور؟ زایمان رایگان شامل آنها هم می‌شود؟

 

بنابه بررسی‌های تازه سازمان تأمین اجتماعی در ۱۸ ماه گذشته، از میا‌‌ن ۱۴۵ هزار زنی که از مرخصی شش ماهه زایمان استفاده کرده‌اند، ۴۷ هزار نفر آنها از سوی کار فرمایان خود اخراج شده‌اند. واقعاً فکر می‌کنند این زنان به دلیل زایمان رایگان بچه‌دار خواهند شد؟ دریغ از یک جو امنیت شغلی.

 

مبارزات دائمی زنان چه آشکار و چه پنهان امیدبخش است. به دست همین زنان بساط فاسد و کثیفتان برای همیشه نابود خواهد شد.

 

درج در نشريه زن و آزاد شماره ۴٢

 

fitnah.movement@gmail.com