ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

 چند خبر مربوط به زنان درهفته ای که گذشت

دوشنبه - ۵ اسفند ۹۲ - ۴٢ فوريه  ۲۰۱۴

 

آزاده دربندى

 

 


١- دانشجوی پسر و دختر نباید به شکل یک مانکن در دانشگاه حضوریابند!


طه هاشمی از چهره های اصلاح طلب که به تازگی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد شده است دریک مصاحبه، مطالبی را مطرح کرد که نشان می دهد مردان جمهوری اسلامی همه دریک مدرسه درس خوانده اند؛ همه یک جورعینک به چشم دارند؛ همه درباره حجاب که پرچم جمهوری اسلامی است، مثل هم فکرمی کنند و همه یک جورحرف می زنند.


"... دانشجوی پسر نباید به شکل یک مانکن و مروج فرهنگ بیگانه دردانشگاه حضوریابد همانطور که دانشجوی دختر نباید اینگونه باشد"

 

او حرف اصلی اش تشدید حجاب عليه زنان و دختران در دانشگاه است و برای آنکه کمی با دیگران متفاوت تر حرف زده باشد، اول از دانشجویان پسر و مرد می گوید و بعد می رود سراغ زنان و مثنوی تکراری همیشگی. وی به بهانه سفارشات ارشادی! علنا و آشکارا به دانشجویان توهین می کند و مردان دانشجو را به مانکن تشبیه می کند که به قول نادرست او، ترویج کنندگان فرهنگ بیگانه اند!

 

او گفت: ".... اگراین موضوعات به درستی تبیین شوند، فرد درمدرن ترین کشورهاى دنیا نیز حجاب خود را خواهد داشت!" این آخوند شاید ندیده است که مسافران ایرانی به محض عبور از مرزهای زمینی و هوایی، حجاب اجبای خود را برمی دارند تا از شرآن خلاص شوند. او فقط شاید زنانی را دیده است که وابستگان حکومتی هستند که مجبورند حجاب را رعایت کنند. حتی بارها دیده شده است که فرزندان و نوه های آیت الله هاى معروف ایران درکشورهای خارجی تا جایی که بتوانند ازحجاب کامل اسلامی بیرون می آیند و بلوز - دامن می پوشند و روسری ازسر برمی دارند .

 

طه هاشمی در ادامه با اسم رمز به انقلاب فرهنگی! سال ۵٩ اشاره می کند و آه از نهاد برمی آورد که با همه فشارهایی که آورده اند نتوانسته اند درزمینه حجاب به اهداف خود برسند. "... در گذشته اقداماتی صورت گرفته که نه تنها مفاهیم فرهنگی مستقرنشده بلکه، وازدگی ایجاد شده است".

 

هاشمی مانند همکارانش درحکومت، کلمات را رتوش می کند و با ایما و اشاره اعتراف می کند که آنچه تحت نام انقلاب فرهنگی! دردانشگاه ها راه انداخته شد، شکست خورده است. او همچنین به جای این که بگوید دانشجویان و مردم به سیاست های سرکوب گرانه حکومت اسلامی، نه گفته اند می گوید که درآن ها "وازدگی" ایجاد شده است. درحالی که نه تنها دانشجویان درقبال سرکوب و تفکیک جنسیتی وحجاب اجباری وا نمی دهند، بلکه علیه آن مبارزه می کنند.

* * * * *


٢- علل خشونت در جامعه از ديد يک "کارشناس"!


در تاريخ ٢٧ بهمن ٩٢ ، روزنامه اصلاح طلب اعتماد نظریات یک کارشناس مسائل حقوقی و اجتماعی را درمورد علل رشد خشونت و جرایم خشن چاپ کرد. این کارشناس نوشت: "پیرامون علل افزایش جرائم خشن به محورهای زیر برخورد می کنیم:

 

الف - افزایش افسردگی واضطراب اجتماعی به دلیل اخبار دلهره آور و بی ارتباط با زندگی بسیاری ازمردم مانند پایین آمدن قیمت بورس، وجود سیانور دربرنج، افزایش قيمت دلار و اخبار مشابه یکی از بسترهای فکری افزایش خشونت است!

 

( یعنی اعدام درملا عام، قطع کردن دست وپا ، درآوردن چشم و... و ضرب وشتم مردم درکوچه وخیابان و گرداندن مردم با عناوینی مثل اراذل و اوباش! و حمله چماقداران و چاقوکشان به راهپیمایی های اعتراضی و عربده کشی های امامان جمعه و فرماندهان ارشد سپاه و تهدیدهای مردم توسط آن ها، عامل بروز خشونت در جامعه نیست! یعنی چه بسیارند کسانی که وقتی می شنوند سیانور در برنج های وارداتی وجود دارد، قمه برمی دارند و به خیابان می روند و آدم می کشند! یعنی چقدر زیادند آدم هایی که وقتی شنیدند که نرخ سهام شرکت کیمیدارو از ٣٠٠ ریال به ٢٨۵ ریال کاهش یافته، شوکه شدند و قاشق داغ کردند و بدن کودک شان را سوزاندند و چه بسیارند کسانی که وقتی شنیدند دلارآمریکا از ٢۴٠٠ تومان به ٣٠٠٠ تومان رسیده عصبانی شدند و خون جلوی چشم هايشان را گرفته و توی بزرگراه همت کلت درآوردند و به سرنشینان یک خودرو شلیک کردند! اصلا ممکن است مردمی که دراخبار شنیدند که در شهسوار و رامسر، ٢ متر برف باریده ازکوره در رفتند و با شمشیر ریختند بیرون و عابران را قلع و قمع کردند! اصلا چه معنی دارد که در اخبار صدا و سیمای حکومت از سیل و زلزله و آلودگی هوا و بابک زنجانی و شیوع بیماری وبا و اخباری از این قبیل آن هم درکشورهای دیگر پخش شود؟! معلوم است که خون عده ای خشونت گرا بجوش می آید. حیف این همه گل و بلبل و منظره و سخنرانی های اخلاقی آیت الله ها نیست؟! صدا وسیما باید به این چیزها بپردازد تا ماجراهای خشن اتفاق نیفتد ...)

ب - ضوابط فرا زناشویی دربعضی ازخانواده ها تبدیل به الگوی رفتاری شده است! غیرت ایرانی – اسلامی مردان باعث خشونت می شود !

( کارشناس محترم به طرز خزنده ای می خواهد قتل های ناموسی توسط مردان را در درجه اول، به حساب "غیرت ایرانی" بیندازد و به این طریق اسلام را از زیر ضرب خارج و مبرا کند).

 

ج - بعضی از رفتارهای اجتماعی زنان باعث شده که بعضی از مردان، تقدس و احترام خانواده را فراموش کنند و به روابط فرا زناشویی روی آورند!

 

(هوسرانی ها و تعدد زوجات مردان که قانون اسلامی آن را مباح میکند، بی دلیل نیست! دلیلش رفتارهای اجتماعی زنان است! رفتارهایی مانند رفتن به خرید درغیاب شوهر، رفتن به مهمانی های زنانه، رفتن به سینما وتئاتر، حضور درجامعه برای درس خواندن و کارکردن و رفتارهای بدی از این دست! باعث می شوند که مردان با غیرت از لج زن ها هم که شده بروند و به صیغه و ازدواج موقت و به زنان تن فروش رو بیاورند و تقدس و احترام خانواده را زیر پا بگذارند!)

 

د – بانوانی که با مردی ایجاد رابطه می کنند که زن و فرزند دارد، درحقیقت کمر به ویرانی یک آشیانه می بندند.

( آن که کمر به ویران کردن آشیانه می بندد ، زن است! چون این زن است که با یک مرد متاهل و زن وبچه دار رابطه برقرارمی کند!)

 

* * * * *

 
٣- باز هم قتل ناموسی بازهم خشونت علیه زن

 

همان روزنامه اصلاح طلب ناب درهمان شماره و درصفحه حوادث خود، قتل ناموسی ای را با آب و تاب نوشت. بنا بر گزارش این روزنامه، چندی پیش مرد جوانی با اجیرکردن یک تبعه افغانستانی، مادر و خواهرش را کشت. این جنایت در شهریور٩٠ درتهران رخ داد. مردجوان ادعا کرد که مادر و خواهرش شب ها دیر به خانه می آمدند و او برای حفظ آبروی خانوادگی، آنها را با چاقو به قتل رساند.

 

نکته جالب این است که پدرداوود در دادگاه حاضر شده و پسرش را بخشید. البته بخشیدن قتل به معنای رضایت دادن و از اعدام قاتل صرف نظر کردن ، درنفس خودش کار خوبی است و نه گفتن به قتل عمد است اما جالب این جاست که پدرخانواده، همدست داوود را هم بخشیده است و کلمه ای از حفظ آبرو نگفته است!

 

این روزنامه که مانند اکثر روزنامه ها درصفحه حوادثش، چندین خبر را بازگو می کند، درمورد این خبر نصف صفحه را پرکرده است و جالب است که لحنش در تهیه این گزارش طولانی، تبرئه قاتلین و توجیه علت قتل و ربط دادن آن به غیرت داوود و حفظ آبرو بوده است. آوردن نظریه کارشناسی درمورد جرائم خشن در راستای چنین گزارش هایی معنا پیدا می کند.

 

* * * * *


۴- فیس بوک = زنا!


گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که در شمال سوریه فعالیت می کند و درحال حاضر شهر الرقه را درتصرف خود دارد، پشت سر هم دارد احکام ارتجاعی اسلام سیاسی را اعلام و اجرا میکند. احکامی ازقبیل حجاب ازنوع بسیارسختگیرانه اش درحد روبنده و نقاب و برقع وممنوعیت های فراوانی در زمینه ارتباط زنان و مردان که بیشتردر رساله های علميه آخوندهای کپک زده واز گور برخاسته دیده می شود.

 

یکی از برخوردهای این گروه مرتجع اسلامى، مخالفت با شبکه های اجتماعی بویژه فیس بوک است. شبکه ای که این روزها همه رژیم های دیکتاتور از روسیه گرفته تا عربستان و مصر و عراق و ایران و کشورهای دیگر، برایش شمشیر می کشند.

 

این گروه تروريستى وابسته به القاعده، عضویت درفیسبوک را با "زنا" برابر دانسته است و بر همين اساس فطوم الجاسم یک دختر جوان سوری را به ”جرم“عضویت در اين شبکه اجتماعی سنگسار کردند.

 

بايد دست اين جانوران وحشى و مرتجع اسلامى را از زندگى مردم در منطقه خاورميانه و تمام دنيا، کوتاه کرد. بايد اين سرطان بد خيم اسلام سياسى را که در حال بزرگتر شدن است، هر چه سريعتر از ريشه خشکاند. اين به نفع بشريت است! *


درج در نشريه زن آزاد٣٣

 

fitnah.movement@gmail.com