ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

خبر و نظر

 

 

كیوان جاوید

 

 

وزارت بهداشت: ورود زنان به رشته‌های پزشکی محدود می‌شود

امیرمحسن ضیایی معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، با اشاره به طرح محدودیت این وزارتخانه در قالب طرحی که از آن تحت عنوان "تعادل‌ سازی نسبت جنسیتی در دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی" نام برد، اعلام کرد: در حال حاضر با توجه به تغییرات در نیازهای نظام سلامت و افزایش تعداد دانشجویان دختر در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی به‌ دلیل کمبود دانش‌آموخته پسر در اعزام نیروی پزشکی به مناطق دور دست مشکلاتی ایجاد شده است." ... "بنابراین لازم است وزارت بهداشت با ایجاد تغییراتی در پذیرش نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نظام ارایه خدمات را تنظیم کند."*

* * * * *

دلیل اول این معاون خان آبكی تر از آبكی است. كمبود دانش آموخته پسر برای اعزام به مناطق دور دست فقط می تواند در منطق بیمار اسلامیون بگنجد. به این دلیل ساده كه زن و مرد می تواند در هر منطقه، هر چند دور دست كار كنند و شاغل باشند. با منطق دور دست بودن، زنان نباید فضا نورد شوند چون خیلی دور دست است.

 

اما ماجرا این نیست. حكومت اسلامی باید چهره مردانه خود را حفظ كند. زنان نباید با كار و فعالیت اجتماعی خود مهر خود را بر فضای سیاسی و فرهنگی جامعه بكوبند. زنان باید مطیع و سربراه و فرمانبردار باشند تا منافع و خواست حكومت ضد زن تامین شود.

همراه استقلال اقتصادی زن، فرهنگ برابری طلبانه نیز در جامعه شیوع خواهد یافت و حكومت اسلامی نمی تواند ببیند زنان در عرصه اجتماعی وزن بالائی داشته باشند. اما در جواب سازندگان این حكومت باید گفت، سد كاه گلی شما ضعیف تر از این است كه تاب تحمل در مقابل طغیان زنان در عرصه زندگی اجتماعی داشته باشد.*

آزمایش جریمه ارشادی به جای گشت ارشاد

این طرح هم اکنون در استان قم با نام "جریمه ارشادی" از سوی عوامل انتظامی حكومت در حال اجراست تا در صورت موفقیت در سطح کشور به مرحله اجرا گذاشته شود. به نوشته یک سایت در استان قم، این جریمه ها پس از آن جای "تذکر لسانی" را گرفته که بیم افزایش برخورد بین مردم با عوامل تذکر دهنده بسیج بالا گرفته است.


احمد صادقی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم از صدور پنج هزار برگ جریمه ارشادی در ایام نوروز در استان قم خبر داده است. او می گوید: "اکنون چشم جهان به قم دوخته شده و اگر این استان بتواند به درستی در خود امنیت ایجاد کند می‌تواند یک الگو باشد".
* * * * *
طنین دلنشینی دارد. دوخته شدن چشم دنیا به یك واقعه ای بسیار مهم در قم كه مقامات امنیتی و اطلاعاتی و فرهنگی حكومت اسلامی انتظار دارند در صورت پیروزی در سراسری جهان جاری گردد تا امنیت جهانی برقرار گردد. این جماعت حاكم دیگر دارند مشاهیر شان را از دست میدهند. بقول معروف طرف را به ده راه نمی دادند سراغ خانه كدخدا را می گرفت. جهان پیش كش. حتی همه ایران هم ارزانی شما باد. در همان شهر قم در ایام نوروز مجبور شده اید به ۵ هزار نفر برگ جریمه كذائی بدهید. همین واقعیت ساده نشان نمی دهد كار شما در مواجهه با جامعه ساخته شده است؟ نشان نمی دهد حكومت اسلامی لاشه متعفنی بیش نیست و فقط مانده كارگران حمل زباله محتوای این سطل آشغال را در جای مناسب خود دفن كنند؟ فقط باید به این دلقك های اسلامی گفت این طرح كاغذی تان نیز مثل همه طرح های دیگرتان به بایگانی سپرده می شود. شاید همراه خودتان.*

احمدی مقدم: نمی‌دانم مأموریت گشت ارشاد چه ارتباطی با مسئولیت خانم مولاوردی دارد

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به اظهارنظر مولاوردی مسئول معاونت زنان در ریاست جمهوری مبنی بر تغییر مأموریت گشت ارشاد درسال ۹۳ گفت: من نمی دانم مأموریت گشت ارشاد با مسئولیت معاونت زنان ریاست جمهوری چیست؟

مولاوردی: گشت ارشاد نیازمند بازبینی است

 

"معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده" گفت: نیروی انتظامی آخرین دستگاهی است که باید در مورد حجاب و عفاف اقدام کند و طرح حجاب و عفاف که تحت "قانون راهکار توسعه و گسترش حجاب و عفاف" قرار دارد نیازمند تجدید نظر و بازبینی است.

* * * * *

كل ماشین سركوب اسلامی "گل گیجه" گرفته است. هر یك سازی می زنند و راهی برای مواجهه با "فتنه" زنان پیشنهاد می كند. اما تا جوهر راه حلشان خشك نشده مردم و در پیشاپیش همه زنان مهر باطل بر "راه حل" حكومت اسلامی می كوبند.

 

مبارزه زنان در ایران با بساط خرافه و ارتجاع اسلامی بیشك یكی از درخشانترین مبارزات بشریت با مذهب و اسلام در است. ایران آینده یكی از لامذهب ترین كشورهای جهان خواهد بود. این را حكومت اسلامی تضمین كرده است.*

درج در نشريه زن آزاد شماره ٣٨

 

fitnah.movement@gmail.com