ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

 

خبر و نظر

 

 

كیوان جاوید

 

 

دنیای مخوف دراكولا
این خبرها را به دقت بخوانید. نگوئید تكراری است و هر روز از این حرف ها می شنویم. نگوئید انتظار بیشتری از حكومت اسلامی نیست پس بگذار هر چه می خواهند بگویند، كو گوش شنوا. یك بار دیگر با حوصله مرور كنید. ببینید چرا زن این همه و در این ابعاد در مركز توجه این جماعت ترسناك است. چرا نباید سرسری از این حرفها گذشت و باید جدیشان گرفت. بسیاری از مردم این "آیت الله های والا مقام" را دست می اندازند و به لاطائلات عقب مانده و ضد تمدنشان می خندند، انگار پای فیلم های چارلی چاپلین نشسته و از هنرنمائی آن نابغه بزرگ لذت می برند.


شاید نه. دوستی در تفسیر فیلم های ترسناك می گفت. تماشای این فیلم در خلوت امن خانه و دیدن آن همه جنایت شنیع باعث انتقال هیجان به بیننده می شود. می گفت وقتی انسان آن همه وحشت را می بیند و میداند واقعی نیست و خود در امان است به این دلیل یك نوع امید كاذب به زندگی در او بیدار می شود.


اما متاسفانه آنچه كه در ایران می گذرد فیلم نیست كه اگر دوست نداشته باشی می توانی پیچ تلویزیون را ببندی یا كانال را عوض كنی. این یك فاجعه در جریان است. یك جنایت سازمان یافته، یك ترس دائمی. ترس از اینكه زن باشی و حكومت اسلامی با تمام توان و همه قوا و با صرف بودجه های عظیم و استفاده از نیروی نظامی و انتظامی، اطلاعاتی و بسیجی و ... علیه تو فتوا صادر كند و همه آن فتواها را پیاده كند. این حكومت و این هم زنان در هفته ای كه گذشت. با هم بخوانیم:


نیازی نیست دختران به دانشگاه بروند
جعفر سبحانی، "مرجع تقلید شیعیان": نیازی نیست همه دختران به دانشگاه بروند او با انتقاد از "موج ورود بانوان به دانشگاه" گفته است که کسی مخالف تحصیل دختران نیست، اما امروز باید مصلحت کشور و مسائل دینی را در نظر داشت و زنان نیز باید بدانند خانه داری آنها نوکری نیست، بلکه خدمت به جامعه و خانواده است و مسئولان نیز باید در پذیرش دانشجو اولویت‌ها را در نظر بگیرند.
***
زنان به جایگاه و عظمت مادری خود واقف باشند
آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: زنان باید به جایگاه و عظمت مادری خود واقف باشند چراکه روحیات و خلقیات مادر تاثیر انکارناپذیری بر فرزند دارد.
***
افزایش ٣٣ در صدی ازدواج موقت در ایران
احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت ازدواج های موقت در سال ٩٢، در مقایسه با سال٩١، ٣٣ درصد رشد داشته است.
در بررسی دلایل افزایش ازدواج موقت، مصطفی فروتن، آسیب شناس اجتماعی، گفته است که مهم ترین دلیل گرایش زنان به ازدواج موقت دلایل اقتصادی است.

 

محمدی گلپایگانی رئیس دفتر خامنه ای: انقلاب اسلامی جایگاه زن را در جامعه احیاء کرد، طوری که بانوان توانستند با حفظ ارزش‌های اخلاقی و دینی در صحنه‌های علمی و اجتماعی حضوری موثر و قابل توجه داشته باشند.
***
حسن روحانی: تبعیض را نمی پذیریم
رئیس‌ جمهور حكومت اسلامی در جمع کارگران: زنان و مردان باید از امتیاز و حقوق برابر برخوردار باشند. او تاكید كرد "ما در دنیای کار، تلاش و تولید، تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم".
***
دو خبر آخر شاید بنظر بیاید نسبت به سه خبر اول پیشرفتی در حكومت اسلامی باشد. مگر نه اینكه محمد گلپایگانی از احیاء جایگاه زن در اسلام صحبت می‌کند و اینكه زنان با "حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی" جایگاه مهمی در اجتماع كسب کرده‌اند؟ و مهمتر مگر نه اینكه رئیس جمهور حكومت اسلامی علناً و در پیشگاه مردم و با استفاده از همه ابزارها و اهرم‌های قانونی خود حكم بر "حقوق برابر در دنیای كار بین زنان و مردان می‌دهد". پس می‌شود امیدوار بود اگر اوضاع به همین منوال پیش برود و زنان صبر پیشه كنند و به امید خدا و با یاری امثال همین رئیس دولت "تدبیر و امید" انشاالله تا دویست - سیصد سال دیگر وضعیت زنان در ایران مطلوب می شود.


ما كه این حكومت را می شناسیم. چرا روحانی مجبور است چنین بگوید؟ دلایل ساده است. اگر زنان در ایران در دانشگاهها و مراكز علمی و تحقیقی و در عرصه كار حضور فعال دارند، فقط با یك جنگ تمام عیار علیه كل حكومت اسلامی و عقب راندن و شكست دادن این حكومت به چنین جایگاهی دست یافته اند. ما بخوبی میدانیم اگر امروز روحانی حتی به شیوه و شگرد آخوندی از حقوق برابر زنان در "دنیای كار و تولید" حرفی به میان می آورد، دقیقا بخاطر نبرد عظیمی است كه كل جامعه مدرن و پیشرو علیه تمامیت حكومت اسلامی پیش می برد. جامعه و مردمی تشنه مدرنیسم و زندگی امروزی و تشنه حضور حداكثری در همه عرصه های اجتماعی. جامعه ای كه شادی و برابری می خواهد. جامعه ای كه از تبعیض جنسیتی عاصی شده است. جامعه ای كه علیه همه مناسبات اسلامی به سیم آخر زده است. حكومت از پس این مردم برنمی آید. این مردم از مذهب و از حكومت مذهبی و از مشتی مافیای میلیاردر و عقب مانده ضد زن متنفراند. حكومت از یك سو نمی تواند در برابر مردم و خصوصا زنان كوتاه بیاید چون میداند هر درجه عقب نشینی، یعنی پیشروی مردم و زنان و از سوی دیگر بخشی از حكومت خود را مجبور می بیند وعده های سرخرمن و توخالی بدهد تا شاید بتواند این طوفان را پشت سر بگذارد. "خدا رحیم است". شاید در آینده بشود برگشت و علیه كل جامعه و خصوصا زنان یك بار دیگر حمام خون راه انداخت و چند صباحی دیگر ماند.


اما حكومت اسلامی در پایان راه خود قرار دارد. دراكولا اسیر قربانیان خود شده است. ضربات سخت و سنگین، این هیولای خون آشام را خونین و مالین كرده است. هر چند با تمام قوا دارد جنگ آخرش را با مردم می كند، اما به صحنه بنگرید جسد نیمه جان حكومت را زیر دست و پای مردم خواهید دید.*


درج در نشريه زن آزاد ۴٢

 

fitnah.movement@gmail.com