ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

خبر و نظر

 

كیوان جاوید

 

استفاده از مانکن در ویترین مغازه‌ها حرام است
ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید قم با صدور فتوایی استفاده از مانکن در ویترین مغازه‌ها را حرام اعلام کرد.
مکارم شیرازی این فتوا را در پاسخ به پرسشی درباره حکم شرعی استفاده برخی مغاز‌ها از مانکن برای جذب مشتری صادر کرده است.
در این پرسش مانکن‌ها عامل "تحریک" و "ترویج فرهنگ بیگانه" معرفی شده‌اند و مکارم شیرازی در پاسخ به آن اعلام کرده "این کار حرام است و درآمد آن نیز خالی از کراهت نیست".
* * * * *
در این بازار مكاره حكومت اسلامی، مكارم خان شیرازی یك بار دیگر هسته اتم را شكافته و به نتایج علمی عجیبی دست یافته است. به این دلیل تمامی خبرگزاری های بین المللی و مجلات علمی این خبر را با تیتر درشت به اطلاع جامعه جهانی رسانده و نوید داده اند راه بشریت برای بهتر و ایمن تر زیستن چند كیلومتر نوری سنگفرش شده است.

اگر از توضیحات مكارم شیرازی شوكه شدید، یا زبان معنوی و علمی این "آیت الله" زیادی تخصصی است، ما آن را به زبان انسانهای عادی ترجمه می كنیم. مانكن ها هم باعث تحریك جنسی می شوند، برادران مسلمان و حزب الله مواظب زیر شكمتان باشید. قبلا شنیده بودیم خمینی در كتاب علمی تخیلی خودشان كه از نظر علمی همسنگ كتاب داروین (اصل انواع) معرفی شده است، فرموده اند: لذت بردن و ارضای جنسی شدن با طفل شیرخواره ایراد شرعی ندارد فقط دخول كردن جایز نیست. این از مكارم و آن هم از امامش. به این ماموت عصر یخ بندان باید گفت به همین زودی ها شما را در باغ وحش مخصوص حیوانات منقرض شده ملاقات خواهیم كرد.
 


توقف آموزش و ترویج پیشگیری از بارداری در ایران
پس از سال‌ها، ترویج و ارائه وسائل پیشگیری از بارداری در ایران متوقف گردید. سقط جنین در بسیاری از موارد غیر قانونی است، هر چند که دهها هزار نفر هر ساله دست به سقط جنین غیر قانونی می‌زنند.
* * * * *
بقول نیما یوشیج: به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خود را؟
 این حكایت حال زندگی در ایران است. چیزی نیست كه حكومت روی آن دست گذاشته باشد و مردم را به خاك سیاه ننشانده باشد. نه تنها مقام اول در تحمیل فقر و فلاكت را در دنیا نصیب خود كرده است، نه تنها مقام اول اعدام، مقام اول دزدی های میلیارد دلاری، مقام اول جرم و جنایت را در كیسه دارد، در زمینه ای كه ظاهرا نباید نفعی برای حكومت داشته باشد نیز همه رذالت اسلامی خود را بكار گرفته است تا یك بار دیگر به زندگی زنان چوب حراج بزند. موضوع بسیار حیاتی و مهم است. جان میلیون ها زن در ایران بخاطر سقط جنین غیر بهداشتی و زیر زمینی در خطر قرار می گیرد. تا همینجا نیز جامعه و خصوصا زنان از این جنایت آشكار ضربات جبران ناپزیری خورده اند. ممانعت از ارائه وسایل جلوگیری از بارداری نیر غیر از اینكه خطر بارداری ناخواسته را افزایش میدهد، بطور جدی آمار بیماری های آمیزشی را بالا می برد. از جمله خطر ایدز كه تا همین حالا بصورت نجومی در ایران افزایش می یابد. برای حكومت اسلامی مهم نیست چه تعداد از زنان در حین سقط جنین زیر زمینی و "غیر قانونی" جان می سپارند یا چه تعداد از مردم ایران بخاطر نبود آموزش علمی و تخصصی، و مهمتر نبود وسایل پیش گیری، به ایدز و دیگر بیمار های مقاربتی آلوده می شوند. برای قانونی شدن سقط جنین و برای در دسترس قرار گرفتن وسایل پیشگیری از بارداری و ایمن سازی رابطه جنسی، می شود كمپین ها و اعتراضات و سمینارهای مختلفی سازمان داد. نباید از این مسائل ساده و بی تفاوت گذشت. حق مردم ایران و خصوصا حق زنان است كه از بهداشت كافی با استاندارد بالا برخوردار باشد. سازمان یابی هول این مطالبات ممكن و لازم است.


راه اندازی اولین دفتر حقوقی توسط وکیل زن در عربستان سعودی
هفته گذشته اولین دفتر حقوقی که توسط یک وکیل زن، بیان محمود ال زهران، در عربستان سعودی تاسیس شده است، آغاز به فعالیت کرد. وزارت دادگستری عربستان سعودی در اکتبر ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که برای نخستین بار در تاریخ این کشور، به چهار وکیل زن مجوز فعالیت حقوقی اعطا خواهد کرد؛ مشروط بر آن که موکلان آنها فقط زن باشند و فعالیت آنها بر اساس ضوابط دادگاههای دینی در محدوده ورود زنان به نهادهای قضایی باشد.

ال زهران به عرب نیوز گفت که هدف این شرکت حقوقی، مبارزه برای حقوق زنان عربستان سعودی، به منظور شناساندن پرونده های زنان در دادگاه، خواهد بود. ال زهران معتقد است که وکلای زن می توانند نقش زیادی در نظام حقوقی این کشور داشته باشند. وی افزود که این دفتر حقوقی می تواند در تاریخ پرونده های قضایی و مشکلات زنان این کشور تغییر ایجاد کند.
راه اندازی شرکت حقوقی ال زهران گامی به پیش برای زنان عربستان سعودی محسوب می شود؛ کشوری که در آن زنان از حق رانندگی محروم بوده و برای سفر، تدریس، کار و ازدواج نیاز به قیم دارند.
* * * * *
درد بی درمان آل اسلام
بی شك آل سعود و آل محمد و آل علی و آل عمر جملگی یك شكم سیر بر این آغاز از دست اسلام در عربستان جن زده خواهند گریست. مبارزه برای زندگی انسانی را حتی در دل ارتجاعی ترین "حكومت" روی زمین، یعنی عربستان سودی نمی شود برای همیشه عقب راند. اگر شمشیر اسلام حتی در عربستان شیخ زده از سر مردم برداشته شود، یك شبه ده ها هزار زن پشت فرمان ماشین می نشینند و وكیل و قاضی می شوند. در ایران اما، یك انقلاب زنانه دارد پاشنه اسلام و حكومت اسلامی را از جا می كند. اخبار همین شماره از نشریه زن آزاد گواه بر این است.
 
درج در نشريه زن آزاد شماره ٢٧

 

fitnah.movement@gmail.com