ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

خبر و نظر

 

 

كیوان جاوید

 

 

نمی گذاریم زنی تک خوانی کند
علی جنتی وزیر ارشاد حكومت اسلامی:
ما مراقب این موضوع هستیم و اجازه نخواهیم داد که در این مورد کار خلاف شرع و مفسده انگیزی انجام شود. نمی گذاریم زنی تك خوانی كند.
 

* * * * *

و زمین همچنان به دور خورشید می گردد
از روزی كه جوردانو برونو در سال ۱۶۰۰ میلادی در ایتالیای توسط دادگاه تفتیش عقاید كلیسا به جرم الحاد سوزانده شد، ۴۱۴ سال می گذرد.... و گالیله در دادگاه تفتیش عقاید سال ۱۶۳۳می گوید:
در هفتادمین سال زندگی در مقابل شما به زانو درآمده‌ام و در حالی که کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دستهای خود لمس می‌کنم توبه می‌کنم و ادعای واهی حرکت زمین را انکار می‌کنم و آنرا منفور و مطرود می‌نمایم. همین اعتراف باعث گردید گالیله نیز در آتش خشم كلیسا به خاكستر تبدیل نشود.
بعد از گذشت بیش از ۴۰۰ سال امروز همان گوركنان تاریخ بشری، با توسل به مذهب و باز هم دقیقا برای حفظ منافع مادی خود در برابر جامعه انسانی، احكامی به همان درجه ضد انسانی صادر می كنند. "جلوی تك خوانی زنان را می گیریم". اما حتی بر خلاف گالیله این زنان ایران اند كه در برابر بربریت اسلامی شما كوتاه نیامدند. پژواك آواز آنان تا پشت پنجره رهبرتان شنیده می شود. قانون زندگی می گوید زمین به دور خورشید می گردد.


 

چرا در بین پیامبران زن وجود ندارد؟!
"آیت‌الله جوادی‌آملی" در پاسخ به سوالی پیرامون فلسفه وجود نداشتن زنان در میان پیامبران الهی، راز این مساله را تشریح کرد.
سئوال: چرا در بین ١٢٤ هزار پیامبر و ١٤ معصوم یک نفر زن است؟
جواب: اینکه  ١٢٤ هزار پیامبر همه مرد ‏هستند برای این است که نبوّت و رسالت، کارهای اجرایی دارد و خصوصیات بدنی و ‏جسمی مردها به گونه‌ای است که کارهای اجرایی وظیفه مردهاست. از طرف دیگر ‏پشتوانه نبوت و رسالت، مقام ولایت است.

 

* * * * *

پیامبران نر
شنیده بودیم ریاست گله میمونها را به دلیل نیروی بدنی نرها یشان بر عهده دارند. در دنیای حیوانات البته قدرت بدنی نرها برای حفظ بقای گله تعیین كننده و حیاتی است. در جوامع بشری فقط باید یك مرتجع عقب مانده عصر دقیانوس باشی تا هنوز فكر كنی مسئول اجرائیات جامعه باید مرد باشد. مرد به جنگ می رود و شمشیر می زند و طناب كشی می كند و در كشتی بادبانی پارو می زند. آقای جوادی آملی نقش رهبر اجرائی و گلادیاتور را اشتباهی گرفته است. از آنجا كه سرش گرم خواندن قرآن كریم و توضیح المسائل آقا است فرصت نمی كند سرش را بچرخاند و زنان قدرتمند جهان را مشاهده كند.


با این وجود كار همه پیامبران ریز و درشت سر كیسه كردن مردم و حكم ارتداد دادن و سوزاندن متفكرین در آتش الهی بوده است. جای خوشحالی دارد لااقل زنان در اینجا شریك جنایت آنها نبوده اند.

 


 

خطبه های زنانه
معصومه ابتکار، اولین زنی که پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی می کند.

* * * * *

 

حالا قرار بود خانم ابتكار چه بگوید؟ برای كسانی كه خود را اصلاح طلب حكومتی می دانند، یا مثل خانم شیرین عبادی یا بی بی سی بخش فارسی طرفدار آشتی دادن اسلام با زندگی بشری هستند شاید جلوس معصومه جان ابتكار در پشت تریبون نماز جمعه نوعی پیروزی باشد. اینكه با چه جنسیتی پرچم جنایت اسلامی را به اهتزاز در می آورند برای ما مردم اهمیتی ندارد. ارتكاب به جنایت در هر پوششی جنایت است. با این وجود حكومت اسلامی مرتجع تر و درمانده تر از آن است كه حتی همین شریك جنایت خود را در پشت تریبون نماز جمعه تحمل كند.

 


 

نصب ردیاب برای کنترل زنان در عربستان
این سیستم قرار است به زودی اجباری شود، خصوصا برای زنان شوهردار که مورد کنترل شوهرانشان قرار گیرند. این سیستم الکترونیکی موقعیت شخص ومحل او را نشان می دهد. عده زیادی از مردم عربستان با این امر موافقند وآنرا امری مثبت در جهت تأمین امنیت وکنترل زنان و دختران می دانند.

* * * * *


زن مجرم است
در اروپای غربی بسیار اتفاق می افتد تا اثبات اتهام به پای مجرم دستگاه ردیاب نصب می كنند و فرد مورد اتهام حق ندارد از محدوده ای پا فرار تر بگذارد، یا در ساعت معینی باید در خانه باشد.
همچنی اتفاق می افتد مجرمانی كه بخش معینی از دوران محكومیت شان را گذرانده اند با نصب همین دستگاه رد یاب خارج از زندان بسر ببرند، حتی می توانند سر كار حاضر باشند و همین سیستم به ماموران دولتی و پلیس اجازه می دهد فرد مورد نظر تحت كنترل باشد. اینكه چقدر همین سیستم مورد تائید ما هست یا نه مورد بحث ما نیست. موضوع این است كه حكومت مرتجع مذهبی- اسلامی در عربستان از این تكنولوژی استفاده می كند و زنان را دقیقا به جرم زن بودن كنترل می كند. دست مذهب از زندگی زنان كوتاه. این فوری ترین و مهم ترین خواست جامعه انسانی علیه دولت ها و جریانات اسلامی است. *

 


درج در نشريه زن آزاد شماره ٢٨

 

fitnah.movement@gmail.com