ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

فشار روسری بر دور گردن حكومت

 

خبر و نظر از کيوان جاويد

 


با ما به تماشا بنشیند، وضعیت حكومت اسلامی دیدنی است. باعث خوشحالی مردم ایران است كه كل حكومت بسیج شده است و شیپور وضعیت اضطراری را به صدا در آورد اند كه وا اسلاما دین رفت، اعتقادات اسلامی به لجن كشیده شد و زنان مركز این فتنه اند. اینها از قدرت یك جامعه پیشرو و امروزی است. از جسارت مردمی كه با همه قوا می خواهند در ظاهر و باطن اسلام و قوانینش را از زندگی فردی و جمعی خود بتكانند. آخرین مورد از این تعرض تمام عیار به كل مناسبات حكومت اسلامی طی هفته های اخیر رخ داد. حركت عظیم و باشكوه زنان در ایران تحت عنوان "آزادی های یواشكی زنان ایرانی"، جنبشی كه در یواشكی بودن آن همینقدر بگوئیم كه فورا سرتاسر جهان را در نوردید و بخش وسیعی از ميدیای اجتماعی را مسحور خود كرد. تا این لحظه ۳۰۴ هزار نفر عضو این صفحه شدند. حالا سری به اردوی دشمن بزنیم و كشته هایش را بشماریم:

 

معاون پارلمانی وزیر ارشاد گفت: "حضور‌های نامناسب که اخیرا در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست."

 

معاون پارلمانی وزیر ارشاد، با انتقاد از رفتار لیلا حاتمی در جشنواره "کن" گفته حضور "نامناسب" زن ایرانی در مجامع بین‌المللی مورد قبول مردم ایران نیست. ... "امیدوارم کسانی که به عنوان زن ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می‌کنند به اعتبار، عفت و منزلت ایرانیان توجه کنند." و ... "زن ایرانی چه هنرمند و چه غیر هنرمند همیشه مظهر عفت و پاکی بوده‌اند، بنابراین اینگونه حضور‌های نامناسب که اخیرن در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست."

 

همچنین عضو مونث مجلس شورای اسلامی، لاله افتخاری، هم خواستار برخورد "جدی" با لیلا حاتمی شده و از وزارت ارشاد خواسته "تکلیف" خود با چنین هنرمندانی را روشن کند. او ادامه داد هنرمندان نباید به نظام ضربه بزنند."

*****

کاظم صدیقی در شبستان خمینی حرم معصومه گفت که؛ "حضرت زهرا در سن ۹ سالگی ازدواج کرده و تا سن ۱۸ سالگی (سال قمری) که از دنیا رفتتد، برترین فرزندان را تربیت کردند." و ... "خداوند بر اساس توانایی جسمی و روحی بندگانش؛ خلقت زن و مرد را به گونه ای قرار داده که زن در خانه به خانه داری و فرزند داری و شوهر نیز به کسب و کار در خارج از خانه اشتغال داشته باشند."

غصه دل این آخوند كله گنده حكومت اسلامی در اینجا پایان نیافته است و در ادامه سری به صحرای كربلا می زند و می گوید:

در برخی از نقاط شهرها گاهی روسری ها هم برداشته می شود و بی حجابی کامل دیده می شود. ... علاوه بر این ما مسلمان هستیم، باید به داد دخترها و جوانان رسید و نباید گذاشت گناه شایع شود.

*****
تظاهرات صدها نفر در پایان نماز جمعه تهران علیه "بی حجابی" دلیل این اعتراض اینطور اعلام شده است: "وضعیت حجاب در کشور "بسیار خراب و هولناک" شده است."
*****
گفتیم كه وضعیت زار حكومت اسلامی تماشائی است. زنان پیشاپیش جامعه در نبردی سخت برای خراب كردن خانه حكومت اسلامی اند. در گذشته های دور این حكومت اسلامی بود كه می توانست و قدرت داشت تا روسری را به ضرب پونز بر سر زنان بچسباند. تا همین چند وقت پیش حتی ما مخالفین سر سخت حكومت اسلامی برای اینكه نشان بدهیم زنان حجاب را پس می زنند باید سخت تلاش می كردیم تا نیم عكس علنی از حركت اعتراضی زنان بیابیم تا بطن و اعماق جامعه را با آن ترسیم كنیم. نمونه های ما بیشتر دستگیری زنان بدحجاب به دست اوباش نیروی انتظامی بود. اما حالا ورق برگشته است. صدها زن علنا عكس بی حجابشان را در شبكه های اجتماعی و ماهوره ای پخش می كنند و به این ترتیب نفس حكومت را می گیرند. علیرغم همه ضجه های حكومت و سران اوباشش، جنبش برای خلاصی فرهنگی و برای دور انداختن كامل حجاب دارد با قدرت پیش می رود. باید قدم های دیگر در همین مسیر برداشت. باید محلات را تسخیر كرد و بی حجابی را علنی تر از این كرد. مردان هم بیش از این باید دوش بدوش زنان در این مبارزه تاریخی شركت كنند. همه امكان عمومی و هر جا كه ممكن است باید این سنبل حقارت و ستم بر زن را بر سرش كوفت و حكومت اسلامی را با تنگناهای بیشتری گرفتار كرد. ما مردم ایران با بانگ رسا به جهان اعلام كرده ایم كه جای ما نه پستوی خانه ها و آشپزی و بچه داری كه وسط میدان نبرد برای زندگی است. زندگی برابر و انسانی حق ما است و ما با جنگ سنگر به سنگر تمامی حق خودمان را از حكومت پس می گیرم و تماما شكستش می دهیم. این پیام ما به همه جهان است.

 

حكومت اسلامی در برابر یك جامعه آزاد و پیشرو و مدرن در حال زانو زدن است. سنگر مبارزه ما از ایران تا همه جای دنیا امتداد دارد. حجاب در همه جای دنیا و از جمله در ایران پرچم اسلام سیاسی و حكومت اسلامی است. این پرچم زیر پای زنان به لجن كشیده شده است. فشار روسری زنان بر دور گردن حكومت اسلامی بیش از هر زمانی محسوس است. این تماشائی است.*


درج در نشريه زن آزاد ۴۴

 

fitnah.movement@gmail.com