ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

خنده بر لب با مشت های گره كرده
 

خبر و نظر از کيوان جاويد

 


تقریبا كمتر كسی هست كه اظهار نظر های مقامات ارشد حكومت اسلامی را در امور مربوط به زنان و فرهنگ عمومی جامعه بخواند یا بشنود و سیر نخندد. بعضا آدم از یاد می برد همه ى این فرامین اسلامی برای سركوب و تعرض به جامعه بیان می شوند. در عین اینكه از شدت خنده، اشكی بر گوشه چشم انسان نشسته است، اما از یاد نمی برد كه مشت هایش علیه این حكومت نابكار باید گره كرده باشد. همچون دشمنانی كه یادشان نمی رود باید در برابر هم، دست به ماشه باشند.


خبرهای این هفته در ستیز با زنان این قرارند، با هم بخوانیم.

 

فرهنگ اسلامی و واردات لوازم آرایشی
وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: "جامعه ما از آسیب‌های فرهنگی بسیاری رنج می‌برد و آنچه نیاز داریم ارائه الگوهای مناسب برای سبک زندگی ایرانی اسلامی است. اینکه بگویند ایران بزرگترین وارد کننده لوازم آرایشی در دنیاست، ‌آیا با سبک زندگی اسلامی و فرهنگ رضوی همخوانی دارد؟!"


***


از طرفی همه سران ریز و درشت حكومت یادشان نمی رود وقتی در باره زنان بدحجاب و بی حجاب و "غربزده" حرف می زنند فورا تاكید كنند كه نهایتا این بخش از جامعه چیزی كمتر از ۵ درصد كل مردم ایران را تشكیل میدهند. به حساب دیگر در تبلیغات حكومت اسلامی، نكته اى که به هزار طریق تكرار می گردد اينستكه ایران یك جامعه اسلامی و پیرو دین محمدی است و مردم داوطلبانه از فرامین دینی پیروی می كنند. اما در لابلای همین آه و ناله كردن ها اعتراف سران حكومت تماشائی می شود. ایران بزرگترین وارد كننده لوازم آریشی در دنیا است. همین اعتراف وزیر ارشاد دولت "معتدل" یعنی اینكه سكولاریسم و آزاد اندیشى و دور انداختن مذهب از زندگی اجتماعی و خصوصی در میان مردم ایران، ریشه بسیار عمیقی دوانده است. درد حكومت اسلامی و بن بست حكومت در مقابله با مردم از همینجا ناشی می شود. مردم با اسلام و عقب ماندگی فرهنگی و سیاسی اسلامی، با تمام توان دست به مقابله زده اند. درعین اینكه خنده بر لب دارند اما یادشان نمی رود که در مقابله با دشمن، باید مشت هایشان گره كرده باشد.


-----------------------------------


شیطان و طلاق
امامی کاشانی امام جمعه تهران: "مرد و زنی که برای طلاق جشن می‌گیرند شیطانی‌انـد. او گفت اولین سود عفاف و حجاب در تمدن اسلامی به جیب دختران جامعه می‌رود. و ... از هم پاشیدگی و هرزگی در زندگی و خانواده به تمدن مفتضحانه غرب مربوط است و اینكه هیچ خانه‌ای در پیشگاه خداوند محبوب‌تر از خانه‌ای که در آن ازدواج رخ می‌دهد، نیست و در طرف مقابل نیز هیچ خانه‌ای مبغوض‌تر از خانه‌ای که در آن طلاق واقع می‌شود، نیست."


***
تمدن اسلامی وجود ندارد. هر چه هست توحش اسلامی است. در یك جامعه آزاد اندیش، در جامعه ای كه مذهب به حاشیه رانده شده است و نقش تعیین كننده ای در فعل و انفعالات اجتماعی و فرهنگی بازی نمی كند، ازدواج و طلاق امری بسیار طبیعی و تقریبا می توان گفت ساده است. در یك جامعه باز و آزاد، طلاق امری مضموم نیست. وقتی دو نفر آگاهانه و از روی میل با هم ازدواج می كنند به همان ترتیب اگر مایل نباشند زندگی مشترك داشته باشند، از هم جدا می گردند. در ثانی بخش بسیار وسیع و گسترده ای از مردم در دنیا بدون ازدواج با هم زندگی مشترك دارند و بچه دار می شوند و نه جامعه و نه دولت و نه قوانین و البته نه مذهب حق دخالت در زندگی خصوصی آنها را ندارد. شیطان هم بازارش در این جوامع كساد است و به همین دلیل سر از كشور هائی در آورده است كه حاكمین و دستجات اسلامی بازارشان به زور سركوب و ترور و آدمكشی داغ است.
آقای كاشانی حراسش اما از همسایگی شیطان با ایشان نیست، خود میداند اینها برای ترساندن كودكان دبستانی هم بكار نمی اید. مسئله این است كه قرار است در فرهنگ اسلامی زن برده و اسیر و فرمانبر مرد در خانه باشد و هر بلائی كه بر سرش می آید تحمل كند و سرویس جنسی بدهد و كار خانگی بكند تا "كانون خانواده اسلامی" گرم بماند. زن در این فرهنگ هیزم بخاری مرد است تا با سوختنش كاشنه گرما بگیرد. وقتی طلاق در ایران دارد بطور سعودی بالا می رود ایشان نگران این می شوند كه اسلام دارد از دست می رود. ترسشان از اینجا است.


----------------------------------


مشاور امور زنان وزارت کشور
فهیمه فرهمندپور، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در دولت "تدبیر و امید"، گفته است: "۵ درصد جامعه دچار بدحجابی شدید هستند و اینكه باید با این پنج درصد به طور جدی مقابله کرد و باید از سوی قوه مجریه و به طور خاص نیروی انتظامی برخوردهای جدی با گروه های سازمان یافته و شبکه های اجتماعی که با حجاب مقابله می کنند، صورت گیرد و نباید در این قضیه کوتاهی کرد."

****
این پنج درصد را از طرف این خانم جدی نگیرید، خودشان هم جدی نمی گیرند. اینطور می گوید تا صورت خود را با سیلی سرخ نگهدارد. بعد این همه جنایت سازمان یافته و این همه بگیر و ببند و جریمه و تذكر و تهدید و نیروهای انتظامی و نظامی را به جان زنان انداختن، تازه به نقطه سر خط رسیده اند. تازه یادشان آمده است كه بگویند قوه مجريه و نیروهای انتظامی باید با جدیت مداخله كنند. ايشان خوب میداند مسئله بر سر جدیت قوه مجريه و نیروی انتظامی نیست. همین نیروی انتظامی و نظامی با این ابعاد دخالت در زندگی زنان، به اندازه لشكر كشی به چند كشور نیرو بسیج كرده و حمله كرده و خسارت انسانی ببار آورده، اما از جامعه و زنان شكست خورده است. كار حكومت اسلامی از این تهدیدات گذشته است. این خانم اگر سرش را از آخور اسلامی بالا بگیرد خواهد دید سیل تهاجم به فرهنگ اسلامی با قدرت به طویله اسلامی ایشان می رسد. خوب است پناهگاهی برای خود جستجو كند.


-----------------------------------


امنیت اخلاقی تعطیل بردار نیست
سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران، می‌‎گوید هیچکس نمی‌تواند طرح امنیت اخلاقی را تعطیل کند.
سرتیپ احمدرضا رادان گفته است: "هیچکس نمی‌تواند تا زمانی که وضعیت حجاب در کشور مطلوب شود، طرح امنیت اخلاقی را با فرمان یا دستور تعطیل کند." او تاکید کرده است: "زمان پایان اجرای این طرح هنگامی است که وضعیت حجاب در کشور مطلوب شود."

 

***


ظاهرا آقای رادان امر فرموده اند كه می مانیم و می زنیم و مشكل بد حجابی و بی حجابی و هجمه به اسلام عزیز را حل می كنیم. قائدتا با این خط نشانی كه ایشان كشیده اند جامعه و خصوصا زنان باید فورا حساب دستشان آمده باشد و از فردا با عبا و عمامه – ببخشید- با چادر سیاه و روبنده در خیابانها ظاهر شوند. انگار در یك كشور گورستانی اعلام شود كودتا شده است و ارتش كنترل اوضاع را بدست گرفته است و مردم از سایه خودشان هم وحشت داشته باشند. اما اینجا یك مشكل كوچك وجود دارد كه امیدواریم سران سه قوا با پا درمیانی رهبر حكومت شما بتوانند راه حلی برای آن پیدا كنند. سیل بدحجاب ها و اخیر بی حجاب ها دارد از راه می رسد. عجب غرش سهمناكی دارد. می شنوید؟ فكر می كنید نیروی انتظامی و خواهران زینب تان كفاف می دهد در برابر این طوفان فرهنگی، سد ایجاد كنند؟ سه نسل از زنان ایران در همراهی كامل با مرادان دارند بساط حماقت اسلامی تان را جارو می كنند. برای سلامتی خودتان هم شده، راهی برای فرار بجوئید. این نصحیت انسانی را از ما بپذیرید. برای آینده شما خوب است.


-----------------------------------


زنان حق ورود به مجلس خبرگان را ندارند
با نزدیک شدن انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بحث بر سر حق ورود زنان به این مجلس نیز بالا گرفته است. حسن ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از اعضای فعلی مجلس خبرگان رهبری گفت: "اصلا همچین چیزی امکان ندارد و به لحاظ قانونی زنان نمی توانند در مجلس خبرگان حضور داشته باشند."


***


واقعا اعتراف می كنم این بامزه ترین خبری بود كه طی سالهای گذشته از سوی سران حكومت روی آنتن خبری قرار گرفته است. هیچ كمدین معروف ایرانی و جهانی هم نمی توانست چنین جوك بامزه ای بگوید و همه را یكجا از خنده بتركاند. تصورش را بكنید، در برابر چند صد آخوند سفید و سیاه نرینه كه از سر بی حالی در حال چرت زدن در صحن مجلس خبرگان اند، یكی دو خواهر مجتهد با چادر و چاخچور و با ریش و سبیل نتراشیده در حال چرخاندن آفتابه لگن و پذیرائی از آقایان خبره مجلس اسلامی اند. این منع قانونی را شاید باید به فال نیك گرفت. زنان در خدمت حكومت اسلامی در این عرصه از تهاجم به مردم شریك جنایت حكومت نیستند. اما قانون اساسی ای كه بعد از جارو كردن این وحوش بر مملكت حاكم می شود، قانونی برابر و آزاد و انسانی بین همه احاد جامعه خواهد بود. قانونی كه تصدی بر همه پست های دولتی و قضائی و اداری بدون در نظر گرفتن جنسیت افراد آزاد خواهد بود.


درج در نشريه زن آزاد ۴۵

 

fitnah.movement@gmail.com