ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

پديده ”مادران کودک“ يک جنايت هولناک عليه دختر بچه ها!

 

 

 

مهين عليپور

 

 

مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه خبرداد که در١٠ ماهه سال ١٣٩٢ تعداد ٢٦ نوزاد از مادران زیر ١۵ سال به دنیا آمده اند.

 
شنیدن و یا خواندن این خبر و آمار، قلب هر انسانى را جریحه دار میکند. این فقط گزارشی است که مدیر کل ثبت احوال یک استان ارائه میدهد. همه میدانیم که ایران بيش از سى استان دارد و به اين ترتيب کودکان زياد دیگرى در آنجا در خطر ازدواجهای زودرس و کودک ستیزهستند.


کودکانی که از مدارس گرفته میشوند تا به خانه ”بخت“ بروند، البته اگر سعادت مدرسه رفتن قبلا شامل حالشان شده باشد. این اتفاق یعنی بدترین و جنائی ترین اقدام علیه آنهاست .


این کودکان علیرغم میل روانی و فیزیکی خود به خانه مردی خواهند رفت که در بیشتر موارد آن مرد، انسان بالغى است که کودک قربانى ازدواج زودرس نمى تواند رابطه عاطفی با او یک برقرار کند.


جنایاتی که قانون، عرف، شرع و ارتجاع در حق این کودکان میکند بهیچ وجه قابل جبران در فازهای بعدی زندگی این کودکان نیست. هیج قانون، ارگان و هیچ کسی که دست به این اقدامات ضد کودک میزند، کارش قابل توجیه و قابل بخشش نیست.


فقر اقتصادی که جمهوری اسلامی در طى سى و چند سال دوره حکومتش نصیب مردم کرده است، يکى از مهمترین عوامل تصمیم گیرنده برای به خانه ”بخت“ فرستادن این کودکان میباشد.


عامل مهم و کودک ستیز دیگر که ریشه در باورها، قوانین و سیاستهای کودک ستیر و بخصوص زن ستیز جمهوری اسلامی دارد، نقش اساسی تری در این تراژدیها بازی میکند.


جمهوری ضد زن اسلامی در تمام دوره حکومت خود با قوانین ارتجاعى اسلامی، طرحها، اجرائیات و احکام خود سعی در عوض کردن فرهنگ مردم داشته است. فرهنگ اسلامى که بدان شدیدا معتقد است. فرهنگ عقب مانده اى که زن را یک کالا و همسر که جایش هم گوشه خانه است، مى داند. بهمین خاطر سلاخی فرهنگی این آپارتاید جنسی از زمان کودکی دختران آغاز میشود.


بدینگونه دختر بچه ها را از ٩ سالگی بالغ و آماده برای یک رابطه جنسی میداند.


حاملگی کودکان دختر علاوه بر اینکه آنها را در زمانیکه هنوز در مسیر تجربه کودکی خود هستند مادر میکند باعث میشود که دوران و مراحل تکاملی مهمی را در زندگیشان دور زده و بی تجربه از آن وارد زندگی بالغین شوند. با توجه به شرایط فیزیکی تکامل نیافته این کودکان و پیش آمدن حاملگی، به آنها آسیب های روحی و جسمی جدی وارد خواهد شد. این عمل فقط یک جنایت هولناک و تجاوز به دنیای کودکی و دزدیدن حق و حقوق کودکی این دختران میباشد. جنایتی که بيش از ٣۵ سال است جمهوری اسلامی دستانش به آن آلوده است و هنوز هم با وضع قوانین و شرایط جدید سعی در بدترشدن این شرایط دارد.


تثبیت ”ازدواج پدر خوانده با دخترخوانده“ و ”طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده“ از اقدامات جنجالی و ضد کودک و ضد زن اخیرجمهوری اسلامی است در که نشانه بارز تلاش برای تعمق بخشيدن به این قضایا را دارد.


حاملگی دختران جوان و زیر سن حتی در اروپا و کشورهای دیگر که عرف و فرهنگ مردسالار پر رنگ نیست میتواند یک معضل اجتماعی باشد. ولی آنچه که این دو مسئله را از هم متمایز میکند این است که آنچه که در ایران بسر این کودکان میآید وادار کردن این کودکان به یک رابطه جنسی و پرتاب آنها در زندگی بزرگسالان و مشکلات آنهاست و خود کودکان معمولا دخالتی در این تصمیم گیریها ندارند. در کشورهای اروپائی این اتفاق در بسیاری موارد برای دختران جوان بخاطر سهل انگاری خود جوانان در روابط جنسیشان صورت میگیرد. در این موارد هم امکانات بسیاری برای این کودکان وجود دارد که در این امر به آنها کمک شود. این کمکها در مدارس، درمانگاهها و ادارات اجتماعی مختلف وجود دارد. در کشور سوئد و بسیاری دیگر از کشورهای اروپائی حتی اگر خانواده دختر هم در مورد عملی شدن این کمکها راضی نباشند، این کمکها بمیل دختر اجرائی خواهد شد.


آنچه در ایران اتفاق میافتد یک جنایت و اقدام غیر انسانی آشکار علیه کودکان دختراست که باید از طریق اعتراضات مردمی و حمایتهای بین المللی مانع آن شد و شدیدا ازدواج دختران زیر سن ممنوع شود. آنچه که مدیر کل ثبت احوال کرمانشاه خبر داده است همچون نوک کوه یخی است و کل مسئله و قربانیان بیشمار دیگر آن مثل بدنه این کوه یخی درزیر آب نهانند. مسئله بسیار فراتر از این است.


محروم کردن این کودکان از حقوق طبیعی شان و حق کودکانه زیستنشان و سرکوب امیال آنها یک حرکت ضد انسانی و کودک ستیزی آشکار است. جمهوری اسلامی ضد زن با قوانین، فرهنگ و عرف و خرافاتش عامل اصلی این فاجعه است. باید به این اقدامات ضد کودک هر چه زودتر خاتمه داد. *

درج در نشريه زن و آزاد شماره ٣٣

 

fitnah.movement@gmail.com