ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

ندا، ترسشان از تو ابدى است!

 

مينا احدى

 

 

در پنجمين سالگرد، جان باختن تو، اطراف مزارت را اسلحه بدستان حکومتى قرق کردند و حتى چند نفر را دستگير کرده و با خود بردند. آنها نگهبانان سياهى و تباهى اند که از اسم تو، عکس تو، خاطرات تو، و مهمتر از همه ايده ها و روش و منش زندگيت، وحشت داشتند.


تو آلترناتيو اينها بودى! تو فعال سياسى نبودى، ولى سياستهاى اينها را قبول نداشتى. تو يک زن بودى، يک زن آزاده، مدرن و با اعتماد بنفس وهمين کافى بود تا پايه هاى حکومت شان، به لرزه بيفتد.


تو از زندگى، همه آنرا ميخواستى. تو زن فرمانبر و پارسا نبودى. حضورت، نوع حرف زدنت، نوع تفکرت و حتى نوع لباس پوشيدنت، يک نه بزرگ به آخوند و جهنمى بود که آنها در ايران ساخته بودند.


تو شاد بودى، آنها دشمن شادى هستند. تو مى خنديدى، آنها دشمن خنده هستند. تو انساندوست و عدالتخواه بودى و اين براى آنها خطرناک بود... تو رنگ، شادى، خنده، زيبايى، مدرنيته و انسانيت را نمايندگى ميکردى. تو يک تکه از آينده بودى و آنها از تو و جوانانى همچون تو و از اين آينده، وحشت دارند.


مادرت اگر چه هيچگاه در اين پنج سال اجازه برگزاری مراسم یادبودت را در هيچ جا نیافت، اما هر سال در سی‌ام خرداد و در ساعت شش و ده دقیقه عصر، به یاد تو، گل سرخی را پر پر می‌کند. اينرا بايد در تاريخ ايران ثبت کرد. هر سال بايد ميليونها نفراز ما مردم، در روز سى خرداد، روزى که در تاريخ ايران با خون بهترين انسانها رنگين شده، ساعت شش و ده دقيقه عصر، دسته هاى گل پرپر کنيم و ياد تو و همه جانباختگان را گرامى بداريم.


روزنامه "تایم" لندن، از لحظه جان باختن تو با عنوان "پربیننده‌ترین لحظه مرگ یک انسان درتاریخ بشریت" نام برد. علاوه بر اينها بايد اضافه کنم، تو جايگاه ديگرى نيز دارى و آن سمبل عدالت خواهى و آرمانهاى انسانى يک نسل در ايران هستى. تو نداى انقلاب مردم ايران و بيانگر آينده و آلترناتيى هستى که مردم به دنبال آن هستند.


وحشت آنها از تو ابدى است. اما مزدوران اين رژيم و رهبران اين حکومت فاشيست و انسانکش از روحانى تا رفسنجانى و از خاتمى تا خامنه اى همه ميدانند که تو بازخواهى گشت در صداى پاى ميليونها جوانى که روزى به خيابانها ريخته و کابوس هميشگى رژيم اسلامى را به يک حقيقت تبديل خواهند کرد. تو در روز انقلاب مردم عليه اين حکومت فاشيست، باز خواهى گشت، در روز سرنگون کردن اين بساط زور و ظلم و جنايت و آدمکشى، تو با رنگ و شادى و آزادى و حرمت ا نسانى در ايران، جاودانه خواهى شد. در فرداى سرنگونى اين حکومت، ميليونها نفر به ديدار مقبره تو خواهند آمد و ياد تو را همواره در قلبهاى نسل اندر نسل مردم در ايران، زنده نگه خواهند داشت. ندا، تو تا ابد نداى آزاديخواهى مردم ايران خواهى ماند و وحشت آنها از همين است! *


مندرج در زن آزاد شماره ۴٨

 

fitnah.movement@gmail.com