ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

اسلام، فاشیسم، جنون ضد زن!

در باره "طرح جامع جمعیت و تعالى خانواده"

 

مصطفی صابر

 

ترکیبی است از سه عنصر: فاشیسم، اسلام ضد زن و دیوانگی ناشی از استیصال. بله، از "طرح تعدیل جمعیت و اصلاح خانواده" صحبت میکنیم.


این طرحی است که از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس اسلامی و "در راستای سیاست جدید جمعیتی و تاکید رهبر بر افزایش جمعیت ایران" تهیه شده و تحت بررسی است. چنان ارتجاعی و مالیخولیایی است که حتی در بین خودشان هم مخالفت هایی را برانگیخته که گویا مخالف بندهایی از قانون اساسی جمهوری اسلامی است.
خیلی فشرده: این طرح عبارت است از تلاش های دولتی و اسلامی برای افزایش جمعیت از طریق راندن زنان از حیطه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، محروم کردن آنها از تحصیل و تصمیم گیری در مورد کنترل حاملگی و تصمیم گیری در زندگی مشترک و هر حقی که تصورش را بکنید، تبدیل کردن آنها به ماشین جوجه کشی، امتیاز دهی به افراد جامعه بر اساس تعداد فرزندان و همه اینها به منظور افزایش جمعیت که بعدا گویا قرار است سربازان امام زمان و لشکریان اسلام شیعه اثنی عشری خامنه ای و مبنای قدرت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان باشد!


همین مختصر هم روشن میکند که چرا این طرح اولا بر یک فاشیسم اسلامی و شیعی استوار است، ثانیا زن را صرفا وسیله تولید مثل و ملک طلق مرد و دولت نرینه سالار اسلامی میداند.


اما وجه سوم، یعنی جنون نهفته در این طرح حتی قابل تعمق تر است. جمهوری اسلامی چنین طرح عجیب و ضد زنی را میخواهد در مملکتی پیاده کند که علیرغم همه تلاش برای تحمیل آپارتاید جنسی، ٦٠ درصد دانشجویانش را دختران تشکیل میدهند. در مملکتی که سن ازدواج دختران رو به صعود بوده و اکنون ٢٧ سال است. در مملکتی که بيش از ٣٠ سال تلاش رژیم وحشی و سرکوبگر برای تحمیل حجاب اسلامی به جایی نرسیده و نره دیوهای اسلامی هر روز در منبر نماز جمعه از خشم بر خود می پیچند و برای زنان و دختران خط و نشان میکشند. در مملکتی که (مثل همه جای دنیا) اشکال سنتی و قدیمی و پدر سالار خانواده روبه زوال است و اشکال نوین زندگی مشترک (از روابط دوست و پسری تا خانوارهای تک والده و غیره) رو به گسترش است. پیاده کردن چنان طرح ارتجاعی، عقب مانده، که الگوی محمد عبدالله و آدلف هیتلر را تلفیق کرده است، در جامعه ای که ایران سال ٢٠١۴نام دارد و علیرغم همه فیلترینگ و زندان و اعدام و محدودیت های حکومت اسلامی، تره هم برای فرهنگ دولتی و رسمی خرد نمی کند، با جهان وصل است و بهترین های دنیا را میخواهد، فقط میتواند ناشی از جنون و دیوانگی باشد.


این جنون و دیوانگی البته قابل فهم است. جمهوری اسلامی از همه جهات تحت فشار است. سخت دارد برای بقاء خود دست و پا میزند. دنیا عوض شده و خصوصا در عرض سه چهار سال گذشته که سلسه ای از انقلابات و جنبش های اجتماعی منطقه و جهان (که سوت آغاز آن در انقلاب ٨٨ ایران کشیده شد) تمام معادلات را بهم زده، چشم انداز بقای جمهوری اسلامی را تیره تر هم کرده است. در مقابل این اوضاع سیدعلی خامنه ای به خیال خود به فکر بکری دست یافته است. چه بسی فکر میکند میتواند که مثلا با یک تیر دو نشان بزند. طرح افزایش جمعیت به ٢٠٠ میلیون نفر را مطرح کرده تا هم زنان را به خانه بفرستد و با سرکوب آنها کل جامعه را سرکوب کند، و هم سرباز برای جنگ و جدالهای آینده اش تولید کند. دقیقا تناقض آشکار این خیالبافی با واقعیت های جامعه است که طرح افزایش جمعیت جمهوری اسلامی و یاوه ای خامنه ای مربوط به افزایش جمعیت را به یک جوک محافل مردم تبدیل کرده است. کافیست سری به محافل، اینترنت و جوک ها و اظهار نظرهای مردم بزنید.


اما این بلاهت و جنون فوق ارتجاعی فرصتی را فراهم می آورد تا به جمهوری اسلامی تعرض کرد. فرصتی است تا این طرح را بر سر جمهوری اسلامی و مبتکرینش کوبید و نباید این فرصت از دست داد. میتوان در هر مدرسه و دانشگاه و خیابان در هر محفل و اجتماع و در هر محیط مجازی و واقعی علیه این طرح و ترهات مدافعین آن بحث های داغ راه انداخت و حرکت و اعتراض برپا کرد. (چنانکه هم اکنون هم اعتراضاتی برپا شده است.) بخصوص باید بندها و مضامین فاشیستی و فوق ارتجاعی و ضد زن این طرح که میکوشد جامعه را بر اساس نرخ زاد و ولد طبقه بندی و کاست بندی کند را ترجمه کرد و به گوش افکار عمومی جهان رساند تا دنیا بیش از پیش به دفاع از مبارزه مردم ایران و جنبش آزادی زن بر علیه جمهوری اسلامی برخیزد. *
 

درج در نشريه زن آزاد شماره ٢٧

 

fitnah.movement@gmail.com