ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 
 

 

 

 

دوچرخه سوارى زنان "انفجار کپسول شهوت"

 


سيامک امجدى

 

چند سالى است که طرح دوچرخه سوارى برای کاهش آلودگى هوا و ترافيک در تهران و ديگر شهرهاى بزرگ ايران توسط شهردارى ها به اجرا در آمده است. اما اين طرح زنان ايرانى را شامل نمى شود چراکه ازنظر مسئولين جمهورى اسلامى زنان در حين دوچرخه سوارى از نظر فيزيکى تحريک کننده و شهوت انگيز مى توانند باشند واين امر نه تنها باعث لکه دار شدن عفت زنان شده بلکه اجتماع را به فساد کشیده و مردان را "معصيت بار" مى کند.


اما در ماههاى اخير و با توجه به گرم شدن هوا زنان و دختران دوچرخه سوار که تا قبل از اين فقط در محیط های مخصوص مشغول دوچرخه سواری بوده اند بدون توجه به ممنوعيتها و محدوديتها به خود جرات مى دهند و شروع به دوچرخه سوارى در اماکن عمومى مى کنند که با اين کارشان عملا فرهنگ اسلامى را زير چرخ دوچرخه هايشان له و حکومتيون را عصبانى و از کوره بدر مى برند . مراجع تقليد ارتجاع اسلامی دوباره سر وکله شان پيدا مى شود و به حديث و روايتهاى امام هاى آن زمان و اين زمان و همچنين قوانين و احکام تبعيض آميز و ضد زن اسلامى متوسل مى شوند و جايگاه "والاى" زنان را در جامعه اسلامى دوباره تاکيد و حد و مرز زنان را در جمهورى اسلامى دوباره گوشزد مى کنند.


علم‌الهدی، امام جمعه مشهد می‌گوید:«دختر خانمی که ياد گرفته در کوچه و خيابان سوار دوچرخه شود، اين دوچرخه را با لباس گشاد و مقنعه که سوار نمی‌‌شود، او با لباس کوتاه و تنگ سوار دوچرخه می‌شود و لباس کوتاه و تنگ اين دختر روی زين دوچرخه با ايمان پسر جوان تو چه می‌‌کند؟ چه کسی اجازه داده زن‌ها و دخترها سوار دوچرخه شوند؟ اين دوچرخه‌سواری را چه کسی راه انداخته است؟»


مدیریت مطالعات تربیتی و فرهنگی تهذيب حوزه علميه قم با استناد به روایتی از "امام صادق" در مورد سوار شدن زنان بر زین اسب آن را به دوچرخه سواری بانوان بسط داده و می‌نویسد: «اسلام و آموزه‌های ارزشمند آن، عفت و حیا را بر زن می‌پسندد و از هر آنچه که باعث لطمه به آن شود نهی کرده است. یکی از اموری که زمینه این پرده‌دری را فراهم می‌کند دوچرخه سواری دختران است.» در ادامه همين روايت مى نويسند: « با توجه به ساختار و فیزیک خانم‌ها، وقتی دختران بر زین دوچرخه سوار می‌شوند دقیقا شرمگاه (فرج) آنان روی زین قرار می‌گیرد و باعث تحریک و تهییج آنان می‌شود و به تدریج ممکن است از این کار لذت ببرند و بر این لذت عادت کنند و به مرور زمان ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند.


همين "حضرات" در جايى ديگر ادامه مى دهد:« نباید از پیامدهای زیانبار آن در عرصه اجتماع و تهدید امنیت اخلاقی و عفت عمومی جامعه هم غافل ماند. این رفتار از سوی دختران نوجوان و جوان در پارک‌ها و کوچه و خیابان‌ها نوعا موجب تحریک شهوت نوجوانان و جوانانی می‌شود که در آستانه یا اوج بیداری جنسی و تحریک‌پذیری قرار دارند و کپسول شهوت آنها آماده انفجارند.»


کسان ديگرى هم از علی علیه دوچرخه سواری زنان مدد می جویند و حدیثی از او در نهى سوار شدن زنها بر زين مى آورند: « زنان خود را، بر زینها سوار نکنید، که این کار باعث تحریک و تهییج شدن آنان به سمت فساد و گناه می شود. »
خلاصه مشتى خزعبلات و اراجيف در منافى عفت بودن و خلاف شرعى دانستن دوچرخه سوارى زنان را تحويل مردم مى دهندد.


اين در حالي است که دوچرخه براى ميليونها زن در سراسر دنيا يک وسيله نقليه بسيار عمومى محسوب مى شود که با آن ورزش و تفريح مى کنند، سر کار و مدرسه مى روند، به خريد مى روند و کلا کارهاى روزمره خود را با آن انجام مى دهند. در اين کشورها و با توجه به اينکه زنان و دختران بدون حجاب و بعضا با لباسهاى کوتاه و خيلى سکسى دوچرخه سوارى مى کنند تا الآن شنيده نشده است که "کپسول شهوت" جوانان را منفجر کرده باشند، امنيت اخلاقى و عفت عمومى زنان در جامعه را به خطر انداخته باشند و بالا برنده فساد در جامعه باشند. اما همين مسئله ساده در جمهورى اسلامى به يک اتفاق عجيب و غريب تبديل مى شود و در واقع "تانكر" شهوت جماعت آخوند را منفجر می كند.


خيلى از زنان و دختران ايرانى آرزو دارند که بتوانند راحت و آزاد در اماکن عمومى دوچرخه سوارى کنند بدون اينکه مورد بى احترامى قرار گيرند، بدون اينکه مورد تبعيض قرار بگيرند، بدون اينکه ممنوعيت و محدويتى سد راه آنان باشد.


جمهورى اسلامى با احکام و قوانين زن و تبعيض آميزش حق داشتن يک زندگى شاد و آزاد را از زنان ايران سلب کرده است. برای این حق باید یك دست و متحد مبارزه كرد و رژیم را عقب راند. همه مردان نیز باید از حق زنان برای دوچرخه سواری آزادانه حمایت كنند. باید یك تصویر بسیار شفاف و مدرن و انسانی از جامعه ایران به كل جهان مخابره كنیم و رژیم اسلامی را در چشم همه بشریت رسوا و منزوی كنیم. اما نباید فراموش شود كه نهایتا رفع هر نوع تبعيض و محروميت عليه زنان در ايران در گرو پايين کشيدن شدن جمهورى اسلامى است. *


درج در نشريه زن آزاد شماره ٨

 

 

 

fitnah.movement@gmail.com