ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

اطلاعيه شماره ١

 

اعلام کمپین جهانی اعتراض به توهین بیشرمانه جمهوری اسلامی به زنان

کمپین دفاع از زنان سرخپوش مریوان


20 April 2013

 


دوشنبه ۲۶ فروردین ۱٣۹۲ برابر با ۱۵ آوریل ۲۰۱٣ ٬ جمهوری اسلامی در شهر مریوان در کردستان ایران یک مرد را با روسری و لباس زنانه در شهر چرخاند و از این طریق او را "مجازات" کرد. این رفتار شنیع حکومت زن ستیز اسلامی با اسکورت چندین ماشین پلیس و با نشانه رفتن اسلحه بسوی مردم حاضر در محل انجام گرفت!

 

 

این اشد مجازات برای یک مرد در فرهنگ و سنت و سیستم حکومت اسلامی و اسلام است. زن و لباس زنانه مایه سر افکندگی و خوار شدن مرد است. لینک فیلم گرداندن یک مرد در مرکز شهر مریوان :
http://observers.france24.com/content/20130419-iran-police-punish-man-dress


در عکس العمل به این رفتار شنیع حکومت اسلامی و در توهین بیشرمانه به زنان ٬ تعدادی از زنان در مریوان٬ روز سه شنبه به یک حرکت اعتراضی دست زده و در خیابان با صدای بلند به این بیشرمی حکومت اسلامی اعتراض کرده و ازهمه مردم دعوت میکنند به این حرکت بپیوندند. بعد از چند دقیقه بیش از چهارصد نفر به حرکت اعتراضی زنان مریوان پیوسته و یک راهپیمایی بزرگ در شهر انجام میشود.

 

 مامورین حکومت اسلامی به این تجمع اعتراضی حمله کرده و با دستگیری چند نفر تلاش می كنند جلوی این اعتراض را بگیرند. دستگیرشدگان چند ساعت بعد آزاد میشوند.


روز جمعه ۱۹ آوریل یک تجمع اعتراضی دیگر در مریوان انجام شد و زنان و مردان آزاده به این رفتار حکومت اسلامی مجددا در شهر مریوان اعتراض کردند.

 

در یک اقدام اعتراضی در سایتهای اینترنتی مردان زیادی با پوشیدن لباس زنانه و علنی کردن عکسهای خود ٬ به این رفتار حکومت اسلامی اعتراض میکنند. و فضای اینترنت پر از پیامهای همبستگی با زنان سرخپوش مریوان و اعتراض علنی آنها و همچنین همبستگی مردان میشود.

 در میتینگ اعتراضی روز جمعه مردم حاضر در تظاهرات در پلاکاردهایشان نوشته شده : زن بودن ابزار تحقیر و تنبیه هیچکس نیست٬ و یا اینکه انسان ذاتا مجرم نیست ٬ مناسبات اجتماعی افراد را مجرم میکند!


جمهوری اسلامی ایران که این حرکت گسترده اجتماعی را شاهد بوده و می شنود که ممکنست در اعتراض به این رفتار حکومت ٬ در مریوان اعتصاب عمومی بشود و شهرهای دیگر کردستان و یا ایران نیز ممکنست اعتراض کنند٬ فورا عقب نشینی کرده و در رسانه های حکومتی از اعتراض نمایندگان مجلس به این رفتار " پلیس" و از تصمیم پلیس بدون حکم دادگاه و قاضی حرف میزند و در نهایت روز گذشته اعلام کردند که
ممکنست پلیس از مردم و زنان مریوان معذرتخواهی کند.


اعتراض زنان و مردم مریوان حکومت را دستپاچه کرده و دنبال یک راه فرار است. اما واقعیت اینست که زن در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی سی و چهار سال است که سیستماتیک سرکوب میشود و منبع فساد و فتنه معرفی میشود و در قانون این حکومت خونش نصف خون مرد ارزش دارد و او را از همه حقوق انسانی محروم کرده اند چرا که جنسیت او زن است. این آپارتاید و زن ستیزی در ایران قانون است و اکنون رژیم با بر تن مردان لباس زنانه کردن میخواهد آنها را مجازات کند و این قانون و رفتار قرون وسطایی او با اعتراض زنان و مردان مواجه میشود.

ما از این حرکت دفاع میکنیم و از مردم کردستان و ایران و جهان میخواهیم از این حرکت مهم اعتراضی دفاع کنند. اين اعتراضي است به زن ستيزي آشکار و همچنين تحقير جوانان و " مجازاتهاي" قرون وسطايي يک حکومت ارتجاعي و ضد انسان.


فتنه " جنبش برای رهایی زن" اولین کمپین اعتراضی خود را با دفاع از زنان سرخپوش مریوان واعلام کمپین جهانی در دفاع از حرکت اعتراضی زنان و مردان آزادیخواه مریوان آغاز میکند.


ما روز ۲۷ آوریل شنبه هفته آینده را روز جهانی ابراز همبستگی بین المللی با زنان و مردم مریوان اعلام کرده و بهرطریق ممکن خواهیم کوشید از این حرکت اعتراضی دفاع کنیم.


از رسانه ها و خبرنگاران علاقمند دعوت میکنیم با تماس گرفتن با فعالین این حرکت و مردم مریوان ٬ صدای اعتراض آنها را منعکس کنند.
مریم یکی از فعالین این حرکت در تماس با ما گفت: حرکت اعتراضی ما هم علیه زن ستیزی آشکار و تحقیر و توهین به زنان و هم علیه توهین به مردان و گرداندن آنها در شهر و بی حرمتی به انسان است. این حرکت شایسته دفاع زیاد است و ما از مردم دنیا میخواهیم از ما دفاع کنند"


فتنه " جنبش برای رهایی زن" از همگان دعوت میکند به این کمپین بزرگ بپیوندند.

 

مینا احدی +49 (0) 1775692413
كیوان جاوید +44 (0) 7861476869
مریم نمازی +44 (0) 7719166731
آدرس پستی:
Maryam Namazie
BM Box 1919, London WC1N 3XX, UK
Email: fitnah.movement@gmail.com

 

fitnah.movement@gmail.com