ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه

آرشيو خبرها

آرشيو اطلاعيه ها

آرشيو مقالات

کمپين ها

خانه

English

 

 

 

 

اطلاعيه شماره٣

 کمپين دفاع از زنان سرخپوش مريوان

اين يک انقلاب است!

 

 

" زن بودن ابزار تنبيه وتحقير هيچکس نيست "

يک سايت فيس بوکي با عنوان" زن بودن ابزار تنبيه وتحقير هيچکس نيست "و مردان زيادي که لباس زنانه بر تن کردند٬ به يک بحث و حرکت مهم در دفاع از حقوق انساني زنان دامن زد. موضوع بر سر لباس زنانه بعنوان وسيله تنبيه و تحقير يک مرد است و موضوع بر سر " مجازاتهاي" قرون وسطايي و تحقير جوانان در ايران تحت حاکميت فاشيسم اسلامي است!


يکي از مرداني که لباس زنانه بر تن کرده ميگويد: پنج دقيقه لباس زنانه بر تن کردم و احساس کردم که چقدر اين حرکت مهم است. من خودم را در جايگاه يک زن ديدم و موقعيت زناني را درک کردم که سي و چند سال است به صرف زن بودن شديدا سرکوب ميشوند. من موقعيت مادر و خواهرم را درک کردم که با اين لباس سالهاي سال است در خانه و مدرسه و اجتماع حق اشان زير پا گذاشته ميشود.


سايت اينترنتي ٬ زن بودن ابزار تنبيه وتحقير هيچکس نيست . يک واقعه مهم است. در سايت اينترنتي اين کمپين هفت هزار نفر عضو هستند و بيش از ٣۰ هزار نفر در بحثها و نظر دادن شرکت کرده و اين واقعه به درست توجه هاي زيادي را بخود جلب کرده است.


شهاب شیخی يکي از اين مردان که لباس زنانه بر تن کرده در مصاحبه با دوويچه وله ميگويد: به نظر من مردان با پوشیدن لباس زنانه اعلام کرده‏‌اند که آگاهانه و با اختیار این لباس را بر تن می‏‌کنند و نه به داشتن پوشش مردانه یا زنانه بلکه به داشتن تفکر برابری خواهانه افتخار می‏‌کنند.

 

. شیخی در توضیح روش کمپین اخیر می‏گوید: «ما تمام سعی خود را بر این گذاشتیم که گفتمان تا آن‌جایی که در توان ماست گفتمانی فمینیستی باشد و از شعارهای مردانه‌گرا و حتا ناسیونالسیتی (با توجه به این که پوشش کردی بود) پرهیز کنیم. سعی ما براین بود که عکسها عادی باشد. حاوی شعار به خصوصی نباشد، ژست ویژه‌ای هم نداشته باشد و نگاهی و پیامی که قرار است منتقل کند نگاه برابرطلبانه باشد.

 

يکي ديگر از فعالين اين حرکت از مريوان به ما ميگويد: وقتي هزاران نفر درگير اين بحث شده اند٬ طبعا در جاهايي نظراتي را ميتوان ديد که موضوع را به لباس زنانه " کردي" منتسب ميکنند و يا توهين به " زن کرد" نه لباس زنانه و توهين به همه زنان ... اما در مريوان مشخصا مردم از اين رفتار بشدت ناراحت هستند و اينرا يک عرصه مهم مقابله با سرکوبگريهاي حکومت ميدانند. و بحثها متمرکز بر توهين به زنان است و اين بسيار مهم است.


کمپين دفاع از زنان سرخپوش مريوان از همه دعوت ميکند در روز جهاني اعتراض ۲۷ آوريل شنبه اين هفته بهر طريق که ميتوانند از حرکت اعتراضي زنان و مردم مريوان دفاع کنند.


کمپين دفاع از زنان سرخپوش مريوان
فتنه – جنبش براي رهايي زنان
۲٣ آوريل ۲۰۱٣

مینا احدی +49 (0) 1775692413
كیوان جاوید +44 (0) 7861476869
مریم نمازی +44 (0) 7719166731
آدرس پستی:
Maryam Namazie
BM Box 1919, London WC1N 3XX, UK
Email: fitnah.movement@gmail.com

 

fitnah.movement@gmail.com