ويدئو کليپ ها

فعالين فتنه آرشيو خبرها آرشيو اطلاعيه ها آرشيو مقالات کمپين ها

خانه

English

 

 

ما ميتوانيم درهاى استاديوم ها را در ايران به روى زنان باز کنيم!

جمهورى اسلامى زير فشار خرد کننده اعتراض است. اعتراض در داخل و در سطح بین المللی.


 

دو روز بعد از نشست نمايندگان فتنه (جنبش براى رهاىى زن) و کميته ندا دى با مسئولين بالاى فيفا، خبر رسيد که طاهره طاهریان، مشاور امور ورزش دختران و زنان در معاونت امور زنان و خانواده در نهاد ریاست جمهوری از مزایای! حضور زنان در ورزشگاه‌ها از جمله استادیوم های فوتبال سخن گفته است.


همزمان رضا افتخاری (دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و رییس کنونی کمیته فوتسال) از تقاضانامه ای خبر داده که توسط او و روسای سه فدراسیون والیبال، بسکتبال و هندبال برای آزادی ورود زنان به ورزشگاهها، به ویژه فوتبال تنظیم شده تا به نهاد رییس جمهوری حکومت اسلامى ارسال شود. به نوشته ایسنا خانم طاهریان گفته است که "حضور بانوان در ورزشگاههای فوتبال مردان دارای ۱۷ خوبی و شش، هفت عیب است که با اندیشیدن تمهیداتی در زمینه ورود و خروج و محل استقرار آنان، می توان امکان حضور زنان را در استادیوم‌های فوتبال فراهم کرد."


اين آغاز يک عقب نشينى است که ميتواند با گسترش اعتراضات ما منجر به باز شدن در استاديوم ها براى زنان شود و سیاست آپارتاید جنسی در این زمینه را عقب براند.


ممنوعيت ورود زنان به استاديوم ها همواره يک موضوع جنگ و جدال زنان با حکومت ضد زن اسلامى بوده است. اين اعتراضات باعث شده که اکنون فيفا (فدراسيون جهانى فوتبال) و همچنين کنفدراسيون فوتبال آسيا و همه مقامات فيفا به آن اعتراض کنند.


جمهورى اسلامى ايران زير فشار خرد کننده اعتراض و ابراز نفرت از اين آپارتايد مشمئز کننده جنسيتى در ايران از سوى زنان و مردان آزاده بوده و این فضای اعتراضی، توجه مسئولین فیفا و دیگر نهادهای بین المللی ورزش را نیز به خود جلب کرده است. در نشست روز چهارشنبه ۱۲ فوريه با مقامات فيفا آنها گفتند که مجددا به جمهورى اسلامى اعتراض حواهند کرد و در بيانيه هشت مارس اين موضوع را طرح و خواهان پاسخ از سوى حکومت اسلامى حواهند بود.


فشارها نتيجه ميدهد و مقامات حکومت اسلامى از مزيت هاى! ورود زنان به استاديوم ها حرف ميزنند.


بايد فشار را گسترش دهيم. بايد رژيم اسلامى را وادار کنيم در آستانه هشت مارس و قبل از مسابقات جام جهانى فوتبال در برزيل اين محدوديت را لغو کند. اين امکان پذير است.


فتنه ( جنبش براى رهايى زن)
۱۸ فوريه ۲۰۱۴

 

fitnah.movement@gmail.com